Ceremonia otwarcia MŚ 2022 za nami: mundial otwarty [WIDEO]

Katarczycy
fot. PressFocus Na zdjęciu: Katarczycy

Ceremonia otwarcia mistrzostwa świata w piłce nożnej w Katarze za nami. Wziął w niej udział przede wszystkim aktor Morgan Freeman, wymieniając kilka słów w dialogu, w którym gospodarz turnieju zdefiniował Katar jako bardzo gościnny kraj.

  • W niedzielę 20 listopada zostały otwarte XXII mistrzostwa świata w piłce nożnej
  • Turniej w Katarze potrwa do 18 grudnia
  • Obrońcą mistrzowskiego tytułu jest Francja

Mistrzostwa Świata 2022 otwarte

Ceremonia otwarcia mistrzostw świata w Katarze odbyła się zgodnie z oczekiwaniami z klimatem znanym dla Katarczyków. W trakcie uroczystości był powrót do przeszłości i znanych z poprzednich mundiali kawałków autorstwa Ricky’ego Martina, czy Shakiry.

Występ uświetnił też boys band BTS. Jungkook wykonał utwór “Dreamers”. To nie był jednak jedyny występ w trakcie ceremonii otwarcia mistrzostw świata. Swoje kawałki zaśpiewały także Fahad Al-Kubaisi oraz Dana z Kataru.

Niestety także w trakcie uroczystości otwarcia mistrzostw świata nie zabrakło kontrowersji. W ceremonii miała wziąć udział wokalistka Dua Lipa. Ostatecznie jednak nie ujrzano jej występu. Podobnie wyglądała sytuacja z Shakirą, czy Rodem Stewartem. Gwiazdy odrzuciły lukratywne warunki finansowe.

Z trybun stadionu wydarzenie śledził natomiast Mohammed bin Salaman, książę koronny i następca tronu Arabii Saudyjskiej. Przemówienie powitalne przedstawił też emir Kataru – Tamim ibn Hamad Al Sani.

Czytaj więcej: Katar – Ekwador: typy, kursy, zapowiedź (20.11.2022)

Komentarze