Anglia triumfatorem w grupie B. Z kim zmierzy się w fazie pucharowej?

Reprezentanci Anglii
Pressfocus Na zdjęciu: Reprezentanci Anglii

Reprezentacja Anglii za sprawą pewnego zwycięstwa nad Walią wywalczyła sobie pierwsze miejsce w grupie i awansowała do fazy pucharowej Mistrzostw Świata w Katarze. Lwy Albionu poznały już rywala, z którym przyjdzie im się zmierzyć. Anglia w ⅛ finału zagra z Senegalem.

• Anglia wygrała ostatni mecz grupowy z Walią i zajęła pierwsze miejsce w tabeli grupy B
  • Lwy Albionu poznały już swojego rywala w następnej fazie turnieju
  • Anglia w 1/8 finału mundialu zmierzy się z Senegalem

Anglicy bez problemów triumfowali w grupie B

Walia nie sprawiła we wtorek zbyt wielkich problemów reprezentacji Anglii. Zadowolony z gry swoich podopiecznych mógł być Gareth Southgate, który obserwował, jak jego podopieczni aplikują rywalom kolejne bramki. Anglicy wygrali 3:0 i dzięki temu obronili pierwsze miejsce w grupie B.

Wcześniej w pierwszym meczu na turnieju Anglicy rozgromili Iran 6:2, a następnie po dość niemrawym spotkaniu zremisowali bezbramkowo ze Stanami Zjednoczonymi. Wystarczyło to jednak do zajęcia pierwszego miejsca w grupie. Dzięki temu Lwy Albionu mogły liczyć, że w ⅛ finału trafią na teoretycznie słabszy zespół. Drugie miejsce w tabeli i awans wywalczyła oprócz nich reprezentacja Stanów Zjednoczonych.

Feralne trafienie reprezentanta USA. Bramkę okupił kontuzją
Christian Pulisic

Christian Pulisic w pierwszej połowie został bohaterem Stanów Zjednoczonych. Zawodnik Chelsea na kilka minut przed przerwą wbił piłkę do siatki, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie. Niestety, trafienie okupił kontuzją, z powodu której w przerwie został zmieniony. Stany Zjednoczone po pierwszej połowie prowadziły w meczu z Iranem 1:0 Bramkę po podaniu Sergino Desta strzelił Christian Pulisic

Kto rywalem Anglików w ⅛ finału mundialu?

Już wcześniej wiadome było, że zespoły z grupy A trafią w fazie pucharowej na drużyny z grupy B. Jako że Anglia zajęła pierwsze miejsce w grupie B, jej pierwszym rywalem w fazie pucharowej będzie drużyna Senegalu. Lwy Terangi w ostatnim meczu fazy grupowej pokonały Ekwador i dzięki temu przeskoczyły go w tabeli. Pierwsze miejsce w grupie A przypadło Holandii.

Sprawdź też: Holandia i Senegal dołączyły do grona zespołów z awansem do fazy pucharowej. Na kogo trafią w 1/8 finału?