Holandia i Senegal dołączyły do grona zespołów z awansem do fazy pucharowej. Na kogo trafią w 1/8 finału?

Reprezentacja Holandii
Pressfocus Na zdjęciu: Reprezentacja Holandii

Po trzeciej serii spotkań w grupie A poznaliśmy już dwa zespoły, które powalczą dalej w fazie pucharowej mundialu. Pierwsze miejsce w grupie przypadło Holendrom. Zaraz za Oranje uplasował się Senegal, który wyprzedził w tabeli Ekwador i wywalczył sobie awans.

  • We wtorek rywalizację w fazie grupowej zakończyły drużyny z grupy A
  • Pierwsze miejsce zajęła Holandia, a awans do fazy pucharowej z drugiej pozycji wywalczył Senegal
  • W 1/8 finału zawalczą one z zespołami z grupy B

Holandia i Senegal wywalczyły awans do fazy pucharowej

Holendrzy typowani byli jako murowani faworyci spotkania z Katarem. Oranje nie przekonywali swoją grą, jednak mieli za sobą wyniki. Podobnie było we wtorek. Podopieczni Louisa van Gaala wygrali swoje spotkanie małym nakładem sił i zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie A. Bohaterem po raz kolejny został Cody Gakpo. Skrzydłowy PSV zanotował trafienie na 1:0, które było już jego trzecim, podczas mundialu. Wynik na 2:0 ustalił natomiast Frenkie de Jong.

Awans wywalczył również Senegal, który jeszcze przed ostatnią kolejką zajmował dopiero trzecie miejsce w tabeli. Lwy Terangi wygrały we wtorek z Ekwadorem 2:1, dzięki czemu przeskoczyły zespół z Ameryki Południowej i wywalczyły sobie wyjście z grupy. Ostatni raz w fazie pucharowej Senegal miał okazję grać w 2002 roku. Występ zespołu podczas mundialu w Katarze określić już można zatem jako sukces.

Na kogo w 1/8 finału trafią Holandia i Senegal?

Holendrzy i Senegal czekają już na swoich rywali w fazie pucharowej. Zespoły z grupy A zmierzą się w niej z drużynami z grupy B. Oznacza to, że mogą trafić na Anglię, Iran, USA, lub Walię. W grupie B przed ostatnią serią spotkań każda z reprezentacji wciąż ma szanse na awans. Największe zdecydowanie Anglicy, którzy są liderem grupy z 4 punktami na koncie. Za nimi plasuje się Iran, który punkty zgromadził 3. 

Sprawdź też: Polska postawi się Argentynie. “Decydują szczegóły”

Komentarze