Szalony mecz Argentyńczyków. Huśtawka nastrojów w ćwierćfinale [WIDEO]

Lionel Messi
Pressfocus Na zdjęciu: Lionel Messi

Najmniejszych szans w ćwierćfinale mundialu w Katarze nie dała reprezentacja Argentyny Holendrom. Albicelestes wygrywali 2:0, ale rywalom udało się wyrównać. Bohaterem Holendrów został Wout Weghorst, który strzelił dwa gole. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. Konkurs rzutów karnych wygrali Argentyńczycy i to oni zagrają w ćwierćfinale.

• Argentyna prowadziła z Holandią 2:0
  • Oranje odrobili w drugiej połowie straty i doprowadzili do dogrywki
  • W dogrywce Albicelestes mieli wiele okazji bramkowych, ale znakomicie bronił Noppert
  • Konkurs rzutów karnych lepiej rozegrali Argentyńczycy i to oni awansowali do półfinału

Messi znów postawił swój stempel

Jak to zgrabnie ujęli komentatorzy piątkowego spotkania, Argentyńczycy dali się wyszumieć na początku reprezentacji Holandii, a w odpowiednim momencie przycisnęli rywala i objęli prowadzenie. Uwagę defensorów na siebie ściągnął Leo Messi, minął Nathana Ake i posłał magiczne wręcz podanie między liniami, które odebrał Nahuel Molina. Defensor zdążył jeszcze dźgnąć piłkę, która mu lekko odskoczyła do bramki i zapewnił Albicelestes prowadzenie.

Oranje wyrwali zwycięstwo Argentyńczykom

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Holendrzy wciąż byli zepchnięci do defensywy, a Argentyna mająca prowadzenie nie starała się forsować tempa. W 71 minucie błąd popełnił Denzel Dumfries, który na skraju pola karnego faulował Marcosa Acunę. Sędzia podyktował rzut karny, a Lionel Messi tym razem pewnie go wykonał.

Holandia wyglądała na zespół całkowicie pozbawiony pomysłu na grę. Po 80 minutach gry podopieczni Louisa van Gaala nie mieli na koncie nawet jednego celnego uderzenia. To jednak zmieniło się zaledwie trzy minuty później. Piłkę wrzucił w pole karne Berghuis, a dokładnym strzałem głową popisał się Weghorst.

Pięć minut później zagotowało się, kiedy Leandro Paredes z premedytacją mocno kopnął piłkę, trafiając w ławkę rezerwowych Oranje. Piłkarze rzucili się do przepychanek, a żółtymi kartonikami ukarani zostali Berghuis, van Dijk i Paredes.

W ostatniej akcji meczu Holendrzy sensacyjnie doprowadzili do wyrównania. Sprytnie rzut wolny rozegrali Oranje, a Koopmeiners, zamiast strzelać podał do Weghorsta. Ten poradził sobie z obrońcą i strzelił na 2:2! Spotkanie już w końcówce doliczonego czasu mocno się zaostrzyło, a wielu zawodników obejrzało żółte kartki.

Kolejny ćwierćfinał, kolejna dogrywka

Bliski strzelenia zwycięskiej bramki w drugiej części dogrywki był Enzo Fernandez. Jego strzał zmierzał w światło bramki, ale zatrzymał go dobrze ustawiony Virgil van Dijk. Chwilę później próbował jeszcze Lautaro Martinez, ale Noppert poradził sobie z jego strzałem. Golkiper Holendrów raz za razem był zatrudniany w dogrywce, a w 120 minucie od straty gola uratował go słupek.

W konkursie rzutów karnych lepszą skutecznością popisali się Argentyńczycy i to oni zmierzą się w półfinale z Chorwacją. Kluczową jedenastkę pewnie wykorzystał Lautaro Martinez.