Leandro Trossard – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoLeandro Trossard
Data urodzenia4 grudnia 1994 roku
Miejsce urodzeniaWaterschei
NarodowośćBelgia
Aktualny klubArsenal FC
Pozycjaskrzydłowy
Waga65 kg
Wzrost1,72 m

Leandro Trossard – aktualności

Leandro Trossard – kariera

Leandro Trossard pierwsze kroki w karierze stawiał w akademii Bocholt, ale dołączył do KRC Genk w wieku 16 lat. Dwa lata później zadebiutował w seniorskim zespole, ale uznano, że skrzydłowy potrzebuje ogrania. Między 2013 a 2016 rokiem Trossard krótko grał dla Lommel United, KVC Westerlo oraz OH Leuven, zanim Genk uznało, że jest gotowy na rywalizację na najwyższym poziomie.

W pierwszym zespole spędził trzy lata, a jego największym osiągnięciem było wygranie mistrzostwa Belgii w sezonie 2018/2019. Gdy latem po tym wydarzeniu zgłosił się po piłkarza Brighton & Hove Albion i płacił 16 milionów euro, Genk nie oponował.

W zespole Mew szybko przebił się do pierwszego składu. Imponował pracowitością, ale też wizją gry. Z każdym kolejnym rokiem dokładał do swojego repertuaru coś dodatkowego. Przełomem okazał się sezon 2022/2023. W rundzie jesiennej błyszczał, stając się jednym z najskuteczniejszych skrzydłowych Premier League. Dostrzegł to Arsenal, który – zmierzając po mistrzostwo – potrzebował uzupełnienia kadry. Trossard stał się kimś więcej, szybko zdobywając zaufanie Mikela Artety i wydatnie przyczyniając się do poprawy gry drużyny. Kanonierzy zapłacili za skrzydłowego 24 miliony euro.

Trossard zadebiutował w reprezentacji Belgii w 2020 roku. Wziął z nią udział w Euro 2021 oraz Mistrzostwach Świata w Katarze.

Jaki numer na koszulce ma Leandro Trossard?

Leandro Trossard rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 19.

W jakich klubach grał Leandro Trossard?

Leandro Trossard w trakcie swojej kariery grał w klubach: Bocholt VV, KRC Genk, Lommel United, KVC Westerlo, OH Leuven, Brighton & Hove Albion, Arsenal.