Curtis
Jones

Curtis Jones to angielski piłkarz występujący na pozycji środkowego pomocnika. Wychowanek Liverpoolu, z którym sięgnął po liczne trofea, w tym mistrzostwo Premier League w sezonie 2019/2020. Młodzieżowy reprezentant Anglii.

Czytaj dalej…

17
IMAGO/David Rawcliffe
Imię i nazwisko Curtis Jones
Data urodzenia 2001-01-30
Miejsce urodzenia Liverpool
Narodowość Anglia
Aktualny klub Liverpool FC
Pozycja środkowy pomocnik
Waga 75 kg
Wzrost 185 cm

Curtis Jones – kariera

Curtis Jones dołączył do szkółki Liverpoolu w wieku dziewięciu lat. Jako chłopak z tego miasta nigdy nie rozważał nawet odejścia z klubu, a jego rozwój był bardzo harmonijny.

Zadebiutował w seniorskiej drużynie we wrześniu 2019 roku, mając 18 lat. Było to spotkanie Pucharu Ligi przeciwko MK Dons i został wybrany zawodnikiem meczu. W Premier League zagrał po raz pierwszy niewiele ponad dwa miesiące później. Jego debiutancka bramka również miała wyjątkowy wymiar. Padła bowiem podczas pucharowych derbów z Evertonem, a Jones został bohaterem starcia – spotkanie zakończyło się bowiem wynikiem 1:0.

Przełomowy okazał się dla niego sezon 2019/2020. Na zapleczu Premier League prezentował się na tyle dobrze, że wybrano go najlepszym zawodnikiem rozgrywek. Z kolei w najwyższej lidze wystąpił sześciokrotnie, zasługując na medal za wymarzone mistrzostwo kraju.

Obecnie Jones jest istotnym elementem rotacji dla Juergena Kloppa. Wciąż czeka na moment, aż zadomowi się na stałe w podstawowym składzie.

Środkowy pomocnik jest członkiem młodzieżowej reprezentacji Anglii. Nie zadebiutował jeszcze w seniorskiej kadrze Synów Albionu.

Curtis Jones – aktualności