Z obozu rywala: Arabia Saudyjska zremisowała w sparingu

Herve Renard
PressFocus Na zdjęciu: Herve Renard

Arabia Saudyjska w czwartek rozegrała swój przedostatni mecz towarzyski przed wyjazdem do Kataru. Podopieczni Herve’a Renarda zremisowali rezultatem 1:1 z Panamą.

• Saudyjczycy rozegrali kolejny sparing
  • Tym razem ich rywalem była Panama
  • Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1

Siódmy mecz z rzędu bez porażki

Reprezentacja Arabii Saudyjskiej w czwartek grała z Panamą w kolejnym spotkaniu kontrolnym. Mecz, który miał na celu jeszcze lepiej przygotować zespół prowadzony przez Herve’a Renarda do mundialu w Katarze, zakończył się rezultatem 1:1, a to oznacza, że “Zielone Sokoły” są niepokonane od siedmiu starć.

Wynik pojedynku rozgrywanego w Abu Dhabi w 8. minucie otworzył Ismael Diaz, który zapewnił prowadzenie Panamczykom. Saudyjczycy jednak jeszcze przed przerwą zdołali wyrównać, a na listę strzelców wpisał się Haitham Asiri. Do końca tego w miarę wyrównanego starcia nie zobaczyliśmy już więcej goli.

Wielkim atutem reprezentacji Arabii Saudyjskiej jest fakt, że tamtejsi piłkarze rozpoczęli zgrupowanie już kilka tygodni temu i rozegrali dużo więcej sparingów niż inne kadry narodowe. Grali z takimi drużynami jak Islandia (1:0), Ekwador (0:0), Stany Zjednoczone (0:0), Macedonia Północna (1:0), Albania (1:1) czy Honduras (0:0).

“Biało-Czerwoni” na mistrzostwach świata w Katarze podejmą Saudyjczyków w sobotę 26 listopada o godzinie 14:00. Drużyna dowodzona przez Herve’a Renarda w ostatnim meczu towarzyskim przed startem mundialu w środę 16 listopada zagra z Chorwacją. Polacy tego samego dnia zmierzą się z Chile.