Francja pewna awansu. Kto rywalem Trójkolorowych w 1/8 finału?

Kylian Mbappe
fot. Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Kylian Mbappe

Reprezentacja Francji jest pierwszym zespołem na katarskim mundialu, który zapewnił sobie awans do fazy pucharowej. Po dwóch spotkaniach Francuzi mają na swoim koncie komplet sześciu punktów i są niemal pewni zakończenia rywalizacji na pierwszym miejscu w grupie.

  • Francja jako pierwsza zagwarantowała sobie wyjście z grupy na mistrzostwach świata w Katarze
  • Drużyna Didiera Deschampsa jest bliska zakończenia grupowej rywalizacji na pierwszym miejscu
  • W 1/8 finału Trójkolorowi zmierzą się z jednym z zespołów grupy C, w której występuje między innymi reprezentacja Polski

Francja zapewniła sobie wyjście z grupy

W dwóch pierwszych meczach mistrzostw świata reprezentacja Francji odniosła dwa zwycięstwa, najpierw pokonując 4:1 Australię, a następnie ogrywając 2:1 Danię. Po sobotnich meczach Trójkolorowi mają na koncie sześć punktów i o trzy oczka wyprzedzają drugą Australię w tabeli grupy D. Choć Francuzi w bezpośrednim meczu odnieśli pewne zwycięstwo, to nie mogą być jeszcze pewni zajęcia pierwszego miejsca.

Australia ma jeszcze szanse na zrównanie się punktami z Francją i zepchnięcie jej na drugie miejsce w tabeli. W mistrzostwach świata o pozycji w tabeli, w przypadku równej liczby punktów, decyduje bilans bramkowych. Ten zdecydowanie lepsi mają Trójkolorowi, ale czysto teoretycznie Australia ma jeszcze szansę na pierwszą lokatę.

Kiedy Polska awansuje do fazy pucharowej? Biało-czerwoni przed wielką szansą
Kamil Glik i Arkadiusz Milik

Reprezentacja Polski pokonała 2:0 Arabię Saudyjską i awansowała na pierwsze miejsce w tabeli grupy C. W drugim spotkaniu Argentyna ograła 1:0 Meksyk. Sprawdź kiedy Biało-czerwoni awansują do 1/8 finału. Reprezentacja Polski w ostatniej kolejce fazy grupowej mistrzostw świata będzie walczyć o awans do 1/8 finału Biało-czerwoni w środę zmierzą się z Argentyną Zdobycie jednego punktu

Czytaj dalej…

Z kim zagra Francja w 1/8 finału?

Reprezentacja Francji w 1/8 finału zmierzy się z jedną z drużyn z grupy C – Polską, Argentyną, Meksykiem lub Arabią Saudyjską. W przypadku zakończenia rywalizacji na pierwszym miejscu w swojej grupie, zagra z drugim zespołem “polskiej grupy”. Zajmując drugą lokatę zmierzy się ze zwycięzcą. Na razie trudno jednak wskazać prawdopodobnego przeciwnika, bowiem w grupie C szanse na awans mają jeszcze wszystkie zespoły.

Zobacz także: Francja przyklepała awans do fazy pucharowej [WIDEO]

Komentarze