Mundial: Polacy nie dali rady Francuzom

Olivier Giroud i Kylian Mbappe

Podsumowanie niedzielnych meczów 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. Reprezentacja Polski przegrała z Francją 1/3 i zakończyła swój udział w turnieju.

• Podsumowanie niedzielnych wyników na mistrzostwach świata
  • Polska przegrała z Francją 1-3
  • Anglia o godzinie 20 zagra z Senegalem

Ambitna postawa Polaków nie wystarczyła

Nie ma wątpliwości, że w 1/8 finału reprezentacja Polski zagrała swój najlepszy mecz na mistrzostwach świata w Katarze. W pierwszej połowie prezentowała się bardzo ambitnie i była nawet w stanie zepchnąć Francuzów do głębokiej defensywy. Na przerwę schodziła z jednobramkową stratą. W drugiej odsłonie swój spektakl rozpoczął Kylian Mbappe, który dwukrotnie popisał się precyzyjnym wykończeniem. Wynik na 1-3 ustalił Robert Lewandowski, który w doliczonym czasie gry wykorzystał rzut karny. Przy pierwszym podejściu Hugo Lloris obronił, lecz już przed strzałem opuścił linię bramkową. Przy powtórce napastnik się już nie pomylił.

Koniec marzeń “Biało-Czerwonych”. Ambitna gra nie wystarczyła na Francuzów
Polska - Francja

Reprezentacja Polski nie zdołała powstrzymać Francuzów i zakończyła swoją przygodę z mundialem w Katarze. Bramki dla obecnych mistrzów świata strzelali Kylian Mbappe oraz Olivier Giroud. W doliczonym czasie gry honorowe trafienie dla Polaków zanotował Robert Lewandowski. Reprezentacja Polski przegrała z Francją 1-3 Bramki dla “Trójkolorowych” strzelali Olivier Giroud oraz Kylian Mbappe. W doliczonym czasie gry