Mundial: Polska melduje się w 1/8 finału MŚ 2022, Dania poza turniejem. Wyniki dzisiejszych meczów

Polska - Argentyna
Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Polska - Argentyna

Australia pokonała Danię 1:0 w ostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw świata i sensacyjnie zameldowała się w 1/8 finału MŚ w Katarze. Duńczycy tym samym pożegnali się z mundialem i wracają do domu. Tunezja zrobiła wszystko, co mogła, bowiem wygrała z Francją (1:0), ale to nie wystarczyło do awansu z grupy. Meksykanie ograli Saudyjczyków (2:1), jednak dalej zagrają Argentyńczycy oraz Polacy, a to jest najważniejsza wiadomość dnia.

Grupa D: Australia awansowała do fazy pucharowej

Dania potrzebowała zwycięstwa w meczu z Australią, by awansować do kolejnej rundy. Mecz w pierwszej połowie przebiegał pod dyktando właśnie Duńczyków, którzy przejęli kontrolę w środkowej strefie, ale jeśli chodzi o sytuacje podbramkowe to był bardzo wyrównany. Dania była bliska objęcia prowadzenia, lecz zabrakło skuteczności. Po zmianie stron przebieg spotkania nie uległ zmianie, jednak “Kangury” dość niespodziewanie objęły prowadzenie w 60. minucie po szybkiej kontrze. Dania, która grała od tego momentu pod sporą presją nie potrafiła już odmienić losów spotkania. Popełniała sporo błędów i wolno rozgrywała akcje. Australia zasłużenie wygrała 1:0 i awansowała do kolejnej rundy.

Grupa D: Tunezja sensacyjnie wygrała z Francją, ale to nic nie dało

Reprezentacja Tunezji niespodziewanie 1:0 pokonała Francję w spotkaniu w ramach trzeciej kolejki fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze. Decydującego gola w tym meczu strzelił Wahbi Khazri. Było to słodko-gorzkie zwycięstwo drużyny z Afryki, ponieważ ostatecznie wygrana z dużo bardziej utytułowanym rywalem nie zapewniła jej awansu do 1/8 finału mundialu. Australia bowiem ograła Danię (1:0) i to “Kangury” mogą cieszyć się z pozostania na prestiżowym turnieju.

Grupa C: Meksyk odpadł z MŚ 2022 pomimo zwycięstwa nad Arabią Saudyjską

Meksykanie w ostatniej kolejce fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze podejmowali Saudyjczyków. Zespół prowadzony przez Gerardo Martino musiał wygrać, żeby w ogóle myśleć o awansie do play-offów. Meksyk co prawda ostatecznie pokonał Arabię Saudyjską 2:1, ale to nie wystarczyło do zameldowania się w fazie pucharowej, ponieważ Polska uzbierała tyle samo punktów, a miała lepszy bilans bramkowy, co “Biało-Czerwonym” dało drugie miejsce w tabeli.

Grupa C: Polska po 36 latach wyszła z grupy na mistrzostwach świata

Stało się! Reprezentacja Polski po 36 latach przerwy wreszcie zagra w fazie pucharowej mundialu. Nie rozegraliśmy najlepszego meczu przeciwko Argentynie, bowiem przegraliśmy 0:2, ale mimo wszystko możemy cieszyć się z awansu do play-offów mistrzostw świata w Katarze. Wszystko to za sprawą bilansu bramkowego, który mieliśmy lepszy od Meksyku. Wojciech Szczęsny robił, co mógł – obronił rzut karny wykonywany przez Leo Messiego – lecz nie miał szans przy golach Mac Allistera oraz Alvareza. W następnej rundzie “Biało-Czerwoni” zmierzą się z Francuzami. Spotkanie w ramach 1/8 finału MŚ 2022 zostanie rozegrane w niedzielę 4 listopada o godzinie 16:00.