Mundial: Senegal wydarł awans, trafienie Rashforda ozdobą meczu Anglików – wyniki dzisiejszych meczów

Reprezentanci Senegalu
Pressfocus Na zdjęciu: Reprezentanci Senegalu

Po spotkaniach fazy grupowej w tabeli grupy A poznaliśmy dwóch kolejnych uczestników fazy pucharowej mundialu w Katarze. Pewnie z Katarem 2:0 wygrała Holandia, która zajęła pierwsze miejsce w grupie A. Zaraz za nią uplasował się Senegal, który w ostatniej kolejce wygrał z Ekwadorem, wyprzedzając tym samym zespół z Ameryki Południowej. W dwóch późniejszych meczach USA wygrało z Iranem 1:0, a Anglia rozbiła Walię 3:0.

Holandia – Katar: Oranje wygrali minimalnym nakładem sił

W dość sennym tempie toczyło się starcie reprezentacji Holandii z Katarem. Oranje nie mieli ochoty forsować tempa, ale też nie musieli tego robić. Rywal był na tyle słaby, że niewielkim nakładem sił udało im się zanotować jedno trafienie w pierwszej połowie, a potem podwyższyć wynik na 2:0 w drugiej. Wynik otworzył w 26 minucie rewelacyjny podczas mundialu Cody Gakpo. W 49 minucie trafił też Frenkie de Jong, który na dobrą sprawę dobijał jedynie do bramki wcześniejszy strzał Memphisa Depaya.

Ekwador – Senegal: Lwy Terangi wydarły rywalom awans

Przed rozpoczęciem spotkania w dużo lepszej sytuacji w grupie był Ekwador, który zajmował drugą pozycję. Trójkolorowi we wtorek zawiedli i przegrali 1:2 z reprezentacją Senegalu. Rywale prowadzenie objęli zaraz przed przerwą. Z rzutu karnego trafił Ismaila Sarr. Po zmianie stron nadzieje w zespole Ekwadoru odżyły, gdy wynik wyrównał Moises Caicedo. Radość nie trwała zbyt długo, bo już 2 minuty później to znów Senegal, był na prowadzeniu. Kalidou Koulibaly z bliskiej odległości pokonał Galindeza i zapewnił swojej reprezentacji awans do fazy pucharowej.

Walia – Anglia: Lwy Albionu gromią Smoki

Niemal żadnych argumentów nie miała po swojej stronie Walia w starciu z rozpędzoną reprezentacją Anglii. Lwy Albionu całkowicie zdominowały rywali, którzy nie byli w stanie odpowiedzieć na ich zmasowane ataki. Pierwsza połowa bramek nie przyniosła, jednak w drugiej oglądaliśmy aż trzy. W 50 minucie fantastycznym trafieniem z rzutu wolnego popisał się Marcus Rashford. Zaledwie dwie minuty później na 2:0 podwyższył Foden. Pomocnik Manchesteru City wykorzystał świetne dogranie Kane’a i niefrasobliwość defensywy rywali. Całość dopełnił w 68 minucie Rashford, którzy strzelił wówczas swoją trzecią bramkę na turnieju.

Iran – USA: bramka Pulisicia zaważyła o zwycięstwie Amerykanów

Swoich kibiców zdecydowanie rozczarował Iran, który mimo szumnych zapowiedzi i politycznej otoczki spotkania ze Stanami Zjednoczonymi rozegrał we wtorek bardzo słaby mecz. Piłkarze z Azji oddali tylko jeden celny strzał i nie mieli niemal żadnych argumentów. Bramkę na wagę awansu USA zdobył w 38 minucie Christian Pulisic, który okupił to trafienie kontuzją i został zmieniony już w przerwie. Po zmianie stron piłkarze Stanów Zjednoczonych obronili prowadzenie i mogli cieszyć się z awansu do fazy pucharowej.

Mundial: wyniki dzisiejszych meczów – wtorek 29.11

Holandia – Ekwador 2:0 (1:0)