Szczęsny: czułem się bardzo bezpiecznie z tyłu

Wojciech Szczęsny
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny

Wojciech Szczęsny wypowiedział się na temat bezbramkowo zremisowanego meczu Polski z Meksykiem w ramach 1. kolejki fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze. Bramkarz naszej kadry przyznał, że zespół “Biało-Czerwonych” zagrał bardzo konsekwentnie w obronie.

  • Polacy mogą czuć spory niedosyt po spotkaniu z Meksykiem
  • Robert Lewandowski w drugiej połowie spudłował bowiem rzut karny
  • Wojciech Szczęsny po meczu stanął przed kamerami “TVP Sport”

Wojciech Szczęsny po spotkaniu Meksyk – Polska

Wojciech Szczęsny wypowiedział się na temat swoich odczuć po meczu reprezentacji Polski z Meksykiem, które było dla “Biało-Czerwonych” pierwszym spotkaniem na mistrzostwach świata w Katarze. Drużyna Czesława Michniewicza zremisowała wynikiem 0:0 z Meksykanami i tym samym obie ekipy podzieliły się punktami. Polski bramkarz przyznał, że czuł się bezpiecznie z tyłu, a “Orły” zagrały konsekwentnie w obronie.

Wydaje mi się, że chyba były tylko dwa strzały celne na moją bramkę i to zza pola karnego. Uważam, że zagraliśmy bardzo konsekwentnie z tyłu. Zagraliśmy tak, jak mieliśmy zagrać. Szukaliśmy swoich szans z kontry i po stałych fragmentach gry – powiedział Wojciech Szczęsny.

Byliśmy bardzo blisko zwycięstwa, ale z przebiegu meczu pewnie ten remis jest zasłużonym wynikiem. Myślę, że mieliśmy kontrolę przez cały mecz, nie nad posiadaniem piłki, ale mieliśmy kontrolę nad sytuacją na boisku. Wiedzieliśmy, jak ten mecz będzie wyglądał i swoje zadania wykonywaliśmy bardzo dobrze. Czułem się bardzo bezpiecznie z tyłu – dodał 66-krotny reprezentant Polski.

  • Czytaj więcej:
Lewandowski: musimy zachować balans między defensywą i ofensywą
Robert Lewandowski

Robert Lewandowski wypowiedział się dla TVP Sport po meczu Meksyku z Polską (0:0). Kapitan Biało-czerwonych nie ukrywał, że żałuje zmarnowanego rzutu karnego. Reprezentacja Polski zaledwie zremisowała bezbramkowo z Meksykiem Robert Lewandowski zmarnował rzut karny Kapitan po meczu nie ukrywał, że bardzo tego żałuje. Uważa też, że kadra potrzebuje częściej atakować większą liczbą graczy “Zmarnowany rzut

Czytaj dalej…

W przerwie trener przede wszystkim opisał zmiany taktyczne, trochę zmieniliśmy ustawienie w środku pola, kilka rzeczy w taktyce uległo zmianie i odpoczywaliśmy, bo pomimo, że ta temperatura nie jest aż tak wysoka, jak się spodziewaliśmy, to jest odrobinę duszno – stwierdził 32-letni golkiper.

Czy kibice mogą być optymistami przed spotkaniem z Arabią Saudyjską? Zobaczymy, Arabia Saudyjska pokazała, że można pokonać Argentynę, więc na pewno może też pokonać Polskę. Trzeba będzie być bardzo dobrze przygotowanym do tego meczu, żeby dalej być w grze. Na pewno remis z Meksykiem nie sprawił, że jesteśmy już w 1/8 finału, ani że jesteśmy poza turniejem – zakończył bramkarz Juventusu.

Komentarze