Van Dijk ujawnił, z jaką drużyną chciałby zagrać na mundialu

Virgil Van Dijk
fot. PressFocus Na zdjęciu: Virgil Van Dijk

Reprezentacja Holandii w poniedziałek zacznie mundial w Katarze. Tymczasem przed tym starciem o przeciwnikach w fazie grupowej na mistrzostwach świata opowiedział Virgil van Dijk. Zawodnik ujawnił też, z kim chciałby zagrać na turnieju.

  • Reprezentacja Holandii zacznie w poniedziałek mistrzostwa świata
  • Przed starciem z Senegalem kilka słów wyraził Virgil Van Dijk
  • 31-latek może zagrać w pierwszej kolejce fazy grupowej jubileuszowy 50. występ w kadrze

Van Dijk marzy o występie z Canarinhos

Reprezentacja Holandii będzie rywalizować w grupie A wraz z Katarem, Ekwadorem i Senegalem. Pomarańczowi zaczną turniej właśnie od potyczki z ekipą z Afryki.

– Mundial nigdy nie jest łatwy. Nie ma znaczenia, z kim grasz. Myślę jednak, że mecz z Senegalem będzie najtrudniejszy w grupie. Ekwador też jest bardzo silny, grają inaczej niż inne drużyny. Każdy mecz będzie nowym wyzwaniem – powiedział Virgil van Dijk cytowany przez oficjalną stronę internetową UEFA.

Zobacz także:

Kolega z kadry wychwala Ronaldo: jest w spektakularnej formie
Ruben Neves

Wokół Cristiano Ronaldo pojawiło się ostatnio mnóstwo kontrowersji. Nie powinno to jednak negatywnie wpłynąć na jego postawę w trakcie mistrzostw świata w Katarze. O jego formie w superlatywach wypowiedział się reprezentacyjny kolega Ruben Neves. Wywiad Cristiano Ronaldo rozpętał burzę na Wyspach Brytyjskich Wszystko wskazuje na to, że nie ma on już przyszłości w Manchesterze United

Czytaj dalej…

– Czy jest jakaś drużyna, z którą chciałbym zagrać w Katarze? Oczywiście chciałbym spotkać się z Brazylią – dodał piłkarz.

31-letni zawodnik zaliczył w drużynie narodowej jak na razie w 49 meczach. Zdobył w nich sześć bramek. Van Dijk debiut w reprezentacji Holandii zaliczył w październiku 2015 roku.

Poniedziałkowa potyczka z udziałem Senegalu i Holandii zacznie się o godzinie 17:00. Spotkanie odbędzie się na Al Thumama Stadium. Obie ekipy zmierzą się ze sobą po raz pierwszy w historii.

Czytaj więcej: Senegal – Holandia: typy, kursy, zapowiedź (21.11.2022)

Komentarze