Selekcjoner reprezentacji Kataru: atmosfera była świetna

Katar - Ekwador
PressFocus Na zdjęciu: Katar - Ekwador

Selekcjoner reprezentacji Kataru, Felix Sanchez, zapewnił, że jego drużyna czuje wsparcie kibiców gospodarzy, mimo że fani tłumnie opuszczali stadion w drugiej połowie meczu otwierającego mistrzostwa świata zakończonego zwycięstwem Ekwadoru 2:0.

  • Katar przegrał mecz otwarcia z Ekwadorem 0:2
  • Kibice gospodarzy już w czasie drugiej połowy tłumnie opuszczali stadion
  • Selekcjoner reprezentacji Kataru przyznał jednak, że atmosfera była świetna

Felix Sanchez dziękuje kibicom za wsparcie

Stadion Al Bayt był pełen hałasu i kolorów podczas ceremonii otwarcia, a także pierwszej połowie meczu Kataru z Ekwadorem towarzyszyła atmosfera piłkarskiego święta, ale dublet Ennera Valencii wyraźnie przyćmił entuzjazm kibiców gospodarzy i na 10 minut przed końcem stadion był praktycznie pusty.

Po końcowym gwizdku Felix Sanchez został zapytaną o tą sytuację. – Prawdę mówiąc, mam wystarczająco dużo swojej pracy, na której muszę się skupić – odparł dość wymijająco selekcjoner gospodarzy.

– Czuliśmy, że kibice są z nami i nas wspierają. Mamy nadzieję, że w następnym meczu fani poczują się bardziej dumni i będą nas wspierać do końca. Atmosfera była świetna, ludzie nie mogli się doczekać tego meczu – dodał Sanchez.

Przekłamana frekwencja i opustoszałe trybuny. Tak zaczyna się mundial w Katarze
Katar - Ekwador

Przekłamana frekwencja i opustoszałe trybuny przed końcowym gwizdkiem Daniele Orsato. Taki obraz zarysował się po pierwszym meczu mundialu, w którym Ekwador dał lekcję futbolu Katarowi. Ekwador pokonał Katar w pierwszym meczu mundialu W mediach społecznościowych jest wiele zdjęć opustoszałych trybun przed końcem meczu Według Kamila Bocheńskiego spiker podał zawyżoną frekwencję na stadionie AL Bayt Katar

Czytaj dalej…

– Wiedzieliśmy, że porażka może się zdarzyć. O dobry wynik nie jest łatwo na takim turnieju. Postaramy się wyciągnąć wnioski z dzisiejszego dnia i jestem całkowicie pewien, że sprawimy, że ludzie będą bardziej zadowoleni z naszych występów. Po tym spotkaniu nie mamy wymówki i chcemy pogratulować naszym rywalom. Zasłużyli na zwycięstwo. My natomiast mamy trochę czasu, by poprawić swoją grę. Być może emocje wzięły górę. Zagraliśmy słabo, szczególnie w początkowej fazie meczu – zakończył hiszpański szkoleniowiec.

Katar kolejny mecz na mundialu rozegra w piątek 25 listopada. Rywalem gospodarzy w drugiej kolejce fazy grupowej będzie Senegal.

Zobacz również: Dantejskie sceny w Katarze, policja nie wpuściła fanów do strefy kibica

Komentarze