Dantejskie sceny w Katarze, policja nie wpuściła fanów do strefy kibica

Katar - Ekwador
PressFocus Na zdjęciu: Katar - Ekwador

ESPN informuje, że wielu fanów nie zostało wpuszczonych do strefy kibica FIFA Fan Festival w Al Bidda z powodu przekroczenia pojemności obiektu na mecz otwarcia mundialu, w którym Katar rywalizował z Ekwadorem.

  • Dantejskie sceny w strefie kibica
  • Fani nie zostali wpuszczeni do FIFA Fan Festival
  • Ilość fanów zdecydowanie przekroczyła pojemność parku

Policja użyła siły, by powstrzymać fanów przed przedarciem się do strefy kibica

ESPN twierdzi, że gdy strefa kibica osiągnęła komplet fanów ochrona zagrodziła dostęp pozostałym kibicom próbującym dostać się do środka. Ponadto policja miała użyć siły, aby zapobiec przedostaniu się kolejnych kibiców do strefy Fan Festival.

Chociaż obiekt może pomieścić 40 000 widzów, na godzinę przed rozpoczęciem były długie kolejki ludzi, którzy wciąż próbowali dostać się do parku. Ze względu na wielkość tłumu widzowie byli popychani na metalowe barierki, a ochroniarze nie umieli poradzić sobie z napierającymi fanami.

Jeden z fanów reprezentacji Anglii mówił w rozmowie z ESPN, że jego ciało jest posiniaczone. Wszystko przez wielki chaos, który zapanował przed wejściem do strefy kibica. Gdy fani opuszczali ją po zakończeniu spotkania Katar – Ewkador, przez megafony nadal przekazywano informacje z prośbą o przeniesienie się do innych obszarów Doha, odradzając pobyt w pobliżu parku.

Kontrowersyjna decyzja VAR w meczu otwierającym mundial jednak słuszna?
Katar - Edwador

Ekwador wygrał z Katarem 2:0 w meczu otwierającym tegoroczny mundial. Spotkanie, choć przez większość czasu było prowadzone w spokojnym tempie przyniosło jedną sporą kontrowersję z pierwszych minut, gdy gol Ennera Valencii nie został uznany. Nieuznany gol Valencii wzbudził sporo kontrowersji Powtórki telewizyjne wydają się rozwiewać wątpliwości Ekwador pokonał Katar 2:0 w pierwszym meczu mundialu Decyzja

Czytaj dalej…

Na skutek tych wydarzeń jedna z pobliskich stacji metra została zamknięta, aby nie doprowadzić do przeludnienia. – To było niebezpieczne – powiedział Reuters jeden z fanów trzymający na rękach niespełna czteroletnie dziecko. Kibic nie krył radości, że udało mu się wydostać z tłumu. – Wpuszczali zbyt wielu ludzi. Nie dotarliśmy nawet do strefy kibica. Jestem zadowolony, że udało mi się wydostać z tego tłumu – dodał.

Policja potrzebowała około 45 minut, aby poradzić sobie ze zbyt dużą ilością kibiców zgromadzonych na tak małym obszarze. Fani byli sfrustrowani tym, co zastali przed wejściem do strefy kibica w Al Bidda.

Zobacz również: Przekłamana frekwencja i opustoszałe trybuny. Tak zaczyna się mundial w Katarze

Komentarze