Luis Enrique przed starciem z Niemcami: to na pewno będzie otwarty mecz

Luis Enrique
PressFocus Na zdjęciu: Luis Enrique

Niedzielne spotkanie między Hiszpanią i Niemcami zapowiada się na absolutny hit fazy grupowej mundialu w Katarze. Zdaje sobie z tego sprawę Luis Enrique, który podczas konferencji prasowej przed meczem zdradził, że wie, jak mocno rywalom zależy na rezultacie.

  • W niedzielę Hiszpania zagra z Niemcami w hicie grupy E
  • Podopieczni Luisa Enrique są faworytami meczu
  • Selekcjoner La Furia Roja przed spotkaniem wypowiada się z szacunkiem o rywalach

Luis Enrique podchodzi do rywalizacji z Niemcami z szacunkiem

Wobec porażki w pierwszym meczu z Japonią, Niemcy w starciu z Hiszpanią nie mogą już przegrać. W przeciwnym razie stracą szanse na wyjście z grupy. Poprzednie spotkanie podopiecznych Hansiego Flicka z La Furia Roja zakończyło się wysokim zwycięstwem piłkarzy z Półwyspu Iberyjskiego. W 2020 roku Hiszpania w Lidze Narodów wygrała z Niemcami aż 6:0. Na konferencji prasowej przed meczem Luis Enrique zdradził, czego spodziewa się po rywalu.

Zieliński docenił rywala. “Przyjemnie się ich ogląda”
Piotr Zieliński

Jednym z bohaterów meczu Polski z Arabią Saudyjską był zdobywca gola na 1:0 – Piotr Zieliński. Pomocnik reprezentacji Polski rozegrał bardzo udane spotkanie, a po meczu w ciepłych słowach wypowiedział się o postawie rywali. Piotr Zieliński otworzył wynik meczu z Arabią Saudyjską w sobotnim meczu Pomocnik strzelił tym samym swoją pierwszą bramkę na mundialu 28-latek

Czytaj dalej…

– Pod względem charakterystyki gry i sposobu, w jaki chcą dominować rywali, Niemcy przypominają Hiszpanię. To będzie prawdziwe wyzwanie. To na pewno będzie otwarty mecz, a my postaramy się zrobić wszystko, żeby wygrać – stwierdził selekcjoner Hiszpanów. 

– Jeśli ktokolwiek wie, jak należy rywalizować, to właśnie Niemcy. Oni są zdolni zmieniać nieustannie dynamikę swojej gry – dodał. 

Hiszpanie swój pierwszy mecz w Katarze wygrali. Kostaryka poległa w starciu z nimi aż 0:7, a MVP meczu wybrany został Gavi. Luis Enrique poświęcił kilka minut konferencji również pomocnikowi FC Barcelony. 

– Największym zaskoczeniem dla wszystkich jest to, że ten 18-letni chłopak ma tyle pewności siebie. Dziwią się także jego waleczności. Gavi zaskakuje wszystkich, zwłaszcza swoją siłą fizyczną i umiejętnościami technicznymi. Musi stawiać kolejne kroki, ale nikt raczej nie wątpi, że jest to zawodnik, który może naznaczyć całą erę – zakończył

Hiszpanie zagrają z Niemcami w niedzielę o godzinie 20:00. W drugim meczu grupy E Japonia zmierzy się z Kostaryką.

Przeczytaj również: Luis Enrique o 7:0 z Kostaryką. “Naszym jedynym celem jest dominacja”

Komentarze