Gęsta atmosfera w kadrze Francji, szatnia podzielona

Benjamin Pavard
Pressfocus Na zdjęciu: Benjamin Pavard

Do mediów dotarły informacje na temat problemów w szatni reprezentacji Francji. Szatnię miała podzielić osoba Benjamina Pavarda, a konkretnie jego dyspozycja. Część kolegów wspiera defensora Bayernu Monachium, podczas gdy inni sprzeciwiają się wystawianiu go do gry.

  • Benjamin Pavard rozegrał słabe spotkanie przeciwko Australii, za co został mocno skrytykowany
  • W szatni narodził się podział – część zawodników broni obrońcę, a część uważa, że nie powinien już grać
  • Didier Deschamps również nie krył rozczarowania postawą piłkarza Bayernu

Słaba forma Pavarda przyczyną podziałów w szatni Francuzów

Spotkanie z reprezentacją Australii nie było udane w wykonaniu Benjamina Pavarda. Prawy defensor Francji był głównym winowajcą utraty przez drużynę bramki na 0:1, a niezadowolony z jego postawy był Didier Deschamps. W dwóch następnych starciach Pavard nie wybiegł już na boisko, co jedynie potwierdza tę tezę. Dyspozycja 26-latka podzieliła zdaniem dziennikarzy L’Equipe szatnię Trójkolorowych.

Gwiazda reprezentacji Niemiec załamana. “Boję się, że wpadnę w dołek”
Joshua Kimmich

Odpadnięcie z Mistrzostw Świata już na etapie fazy grupowej było ogromnym ciosem dla reprezentantów Niemiec. Klęskę mocno przeżywał po końcowym gwizdku meczu z Kostaryką Joshua Kimmich. Zawodnik Bayernu Monachium obawia się, że nie będzie w stanie się po niej podnieść. Niemcy mimo wygranej 4:2 nad Kostaryką odpadli z mundialu w Katarze Die Mannschaft zajęli trzecie

Czytaj dalej…

Część zawodników opowiada się za tym, żeby Pavard w tak słabej formie nie wybiegał już na murawę podczas Mistrzostw Świata w Katarze. Zawodnika Bayernu Monachium wspierają natomiast Olivier Giroud i Hugo Lloris. O powody absencji Pavarda w meczach z Danią i Tunezją pytany był Didier Deschamps. 

–  Tak postanowiłem i nie będę wchodził w szczegóły. Odbyłem z nim parę rozmów. Nie znajdował się w odpowiedniej dyspozycji. Zapytacie mnie: „kwestia fizyczności czy mentalność”? Oczywiście, pierwszy mecz mu nie pomógł. Dlatego dokonałem innego wyboru – odpowiedział. 

Pavard usłyszał w szatni wiele cierpkich słów od innych kadrowiczów, co też nie spodobało się grupie bardziej doświadczonych zawodników. Negatywna atmosfera zdaniem tamtejszych mediów może wpłynąć na dyspozycję Francji w meczu ⅛ finału z Polską.

Czytaj dalej: Reprezentacja Portugalii traci obrońcę z powodu kontuzji

Komentarze