Gwiazda reprezentacji Niemiec załamana. “Boję się, że wpadnę w dołek”

Joshua Kimmich
Pressfocus Na zdjęciu: Joshua Kimmich

Odpadnięcie z Mistrzostw Świata już na etapie fazy grupowej było ogromnym ciosem dla reprezentantów Niemiec. Klęskę mocno przeżywał po końcowym gwizdku meczu z Kostaryką Joshua Kimmich. Zawodnik Bayernu Monachium obawia się, że nie będzie w stanie się po niej podnieść.

  • Niemcy mimo wygranej 4:2 nad Kostaryką odpadli z mundialu w Katarze
  • Die Mannschaft zajęli trzecie miejsce w grupie E za Hiszpanią i Japonią
  • Klęska na mundialu poważnie przybiła Joshuę Kimmicha

Joshua Kimmich poważnie przybity po odpadnięciu z mundialu

Reprezentacja Niemiec na drugim już mundialu z rzędu nie była w stanie awansować do fazy pucharowej. Rywalizację podczas Mistrzostw Świata w 2018 roku w Rosji zakończyła na ostatnim miejscu w grupie. W Katarze było lepiej, ale tylko o jedną pozycję. Mimo zwycięstwa nad Kostaryką 4:2 Die Mannschaft zajęli trzecią pozycję, a z grupy wyszły Hiszpania i Japonia. 

Mocno przybici takim obrotem spraw byli reprezentanci Niemiec, których los zależny był od wyniku starcia Japonii z Hiszpanią. Ten okazał się niekorzystny. Klęskę bardzo przeżywał Joshua Kimmich, który po spotkaniu udzielił gorzkiego wywiadu dla Sport1.de.

Hansi Flick poda się do dymisji? Selekcjoner zabrał głos po odpadnięciu z mundialu
Hansi Flick

Odpadnięcie reprezentacji Niemiec z Mistrzostw Świata w Katarze już na etapie fazy grupowej rzuca cień wątpliwości na przyszłość Hansiego Flicka. Po spotkaniu z Kostaryką selekcjoner Die Mannschaft zabrał głos na ten temat. Niemcy wygrali w ostatnim meczu z Kostaryką, jednak odpadli z mundialu Awans do fazy pucharowej wywalczyły Japonia i Hiszpania Głos na temat swojej

Czytaj dalej…

– To najgorszy dzień w mojej karierze. Boję się, że wpadnę w dołek. To niepowodzenie sprawia, że myślę, iż to ja jestem kojarzony z porażkami. Dołączyłem do drużyny w 2016 roku. Wcześniej zawsze dochodziliśmy co najmniej do półfinału. Potem dwa razy odpadliśmy natomiast w fazie grupowej – stwierdził rozgoryczony reprezentant Niemiec. 

– Bycie kojarzonym z porażkami to nie jest coś, co chciałbym reprezentować. Nie byłem w stanie pomóc zespołowi. Wracamy do domu i boję się, że naprawdę wpadnę w dołek – dodał. 

Tak poważna klęska pociągnąć może za sobą wiele konsekwencji. Rozważana jest przyszłość Hansiego Flicka jako selekcjonera, natomiast z gry w reprezentacji zrezygnował już Thomas Mueller.

U nas również: Ważna decyzja Thomasa Muellera? “To była ogromna przyjemność”

Komentarze