Dwaj reprezentanci Polski docenieni przez francuskich dziennikarzy

Piłkarze reprezentacji Polski
Obserwuj nas w
fot. Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Piłkarze reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski jako jedna z trzech drużyn na mundialu wciąż nie straciła żadnej bramki. W dużej mierze zawdzięcza to znakomitej postawie Wojciecha Szczęsnego, lecz również skutecznym interwencjom defensorów. Dwóch z nich zostało nawet docenionych przez dziennikarzy. Mowa o Kamilu Gliku i Jakubie Kiwiorze.

  • Reprezentacja Polski na mundialu w Katarze wciąż nie straciła żadnej bramki
  • Pracę biało-czerwonych w defensywie docenili francuscy dziennikarze
  • Dziennik L’Equipe wskazał Kamila Glika i Jakuba Kiwiora jako głównych architektów tego sukcesu

Glik i Kiwior docenieni przez francuski dziennik

O ile do gry ofensywnej reprezentacji Polski podczas Mistrzostw w Katarze można mieć pewne zastrzeżenia, o tyle defensywa spisuje się bardzo dobrze. Biało-czerwoni jako jedna z trzech drużyn, obok Brazylii i Maroka, która nie straciła wciąż bramki na mundialu. Przede wszystkim należy położyć to na karb świetnej formy Wojciecha Szczęsnego. Dobrze spisują się również defensorzy.

Dziennikarze L’Equipe w najnowszym wydaniu poświęcili nieco miejsca grze defensywnej Polaków, a w szczególności docenili dwóch zawodników. Ich zdaniem, czyste konto w dwóch dotychczasowych meczach to ogromna zasługa Kamila Glika i Jakuba Kiwiora.

“Chcą go wielkie kluby (Juve, Inter, Tottenham, Atlético), ale będą musiały wydać co najmniej 15 milionów euro na sprowadzenie tego nieśmiałego człowieka, który ma kontrakt do 2025 roku” – napisano o stoperze Spezii, który w najbliższej przyszłości może zmienić drużynę.

“Glik jest idealnym uzupełnieniem Kiwiora. Doświadczony, prawonożny, pewny w destrukcji, podczas gdy jego kompan z obrony jest młody, lewonożny i dobry w odbiorze” – oceniono z kolei grę Kamila Glika. 

Michniewicz o Lewandowskim i Messim. “To nie tenis, nie mogą wygrać sami”
Czesław Michniewicz

Reprezentacja Polski w hicie grupy C na mistrzostwach świata w piłce nożnej w Katarze zmierzy się w środę wieczorem z Argentyną. Będzie to jednocześnie starcia Roberta Lewandowskiego z Lionelem Messim. Na temat tej rywalizacji kilka słów wyraził selekcjoner Biało-czerwonych. Reprezentacja Polski rozegra dzisiaj wieczorem mecz, mając wciąż szanse na awans do fazy pucharowej Czesław Michniewicz

Czytaj dalej…

Wierzymy, że nawet po meczu z Argentyną Polska dalej będzie mogła chwalić się brakiem straty jakiejkolwiek bramki. Początek starcia z Albicelestes w środę o godzinie 20:00.

Komentarze