Mundial: 1/8 finału startuje już dziś. Kto zagra w fazie pucharowej?

Reprezentacja Holandii
fot. PressFocus Na zdjęciu: Reprezentacja Holandii

W piątek zakończyła się faza grupowa mistrzostw świata w Katarze, a już w sobotę czekają nas emocje związane z 1/8 finału. Kto zagra w pierwszych meczach fazy pucharowej?

  • W piątek poznaliśmy komplet drużyn, które zagrają w 1/8 finału mistrzostw świata
  • Pierwsze mecze fazy pucharowej zostaną rozegrane już w sobotę
  • Tego dnia czekają nas zmagania Holandii ze Stanami Zjednoczonymi i Argentyny z Australią

Czekają nas kolejne niespodzianki?

Faza grupowa tegorocznych mistrzostw świata obfitowała w liczne niespodzianki. Swoje zmagania w turnieju zakończyli już między innymi Niemcy, Belgowie czy Urugwajczycy. Na próżno szukać także Danii, która w ostatnich latach urosła do miana jednej z najlepszych ekip z Europy. O historyczny wynik powalczą natomiast Japonia, Polska, Korea Południowa czy Maroko.

Kto zagra w pierwszych meczach 1/8 finału?

Trzeba przyznać, że mundial w Katarze rozgrywa się bardzo dynamicznie. W piątek zakończyła się faza grupowa, a już w sobotę czekają nas pierwsze mecze w ramach 1/8 finału. Zmierzą się w nich zespoły z grup A, B oraz C. Na sam początek Holandia zagra ze Stanami Zjednoczonymi, a wieczorem Argentyna podejmie Australię, która sensacyjnie wyeliminowała właśnie Duńczyków.

Sobota (03.12.2022)

16:00 Holandia – Stany Zjednoczone

20:00 Argentyna – Australia

Zobacz również:

Van Gaal pewny swego przed meczem z USA
Louis van Gaal

Louis van Gaal wziął udział w konferencji prasowej, podczas której pochwalił najbliższego rywala Holandii – reprezentację Stanów Zjednoczonych. Selekcjoner Oranje przyznał, że to znakomity zespół, ale szybko dodał, że Holendrzy są w stanie ich pokonać. Holandia zmierzy się z USA w 1/8 finału mundialu Van Gaal jest przekonany, że Oranje są w stanie pokonać zespół

Czytaj dalej…

Komentarze