Niezwykła mowa motywacyjna trenera Arabii Saudyjskiej. “Messi dostaje piłkę, a ty stoisz i patrzysz”

Herve Renard

Reprezentacja Arabii Saudyjskiej zanotowała niespodziewane zwycięstwo nad Argentyną (2:1) w meczu pierwszej kolejki fazy grupowej mistrzostw świata. Tymczasem w mediach społecznościowych ogromną popularnością cieszy się materiał wideo z mową motywacyjną selekcjonera ekipy z Bliskiego Wschodu.

• Reprezentacja Arabii Saudyjskiej w sobotę będzie rywalem Biało-czerwonych na mundialu w Katarze
  • Sporo popularnością cieszy się materiał wideo z przesłaniem Herve Renarda w przerwie meczu z Argentyną
  • Herve Renard w pewnym sensie wcielił się w rolę Ala Pacino z film “Męska gra”

Niezwykła motywacja trenera Herve Renarda

Reprezentacja Arabii Saudyjskiej jest jedną z największych pozytywnych niespodzianek w trakcie mistrzostw świata w Katarze. Jednym z bohaterów pierwszego meczu został natomiast selekcjoner Zielonych Sokołów.

Herve Renard wyróżnił się mową motywacyjną, którą nie powstydziłby się nawet Al Pacino w filmie pt. “Męska gra”. Francuski trener w ciekawym stylu zwrócił się do zespołu w przerwie spotkania przeciwko reprezentacji Argentyny. Do przerwy Saudyjczycy przegrywali 0:1, a po zmianie stron zdobyli bramki w 48. i 53. minucie.

Messi dostaje piłkę w środku pola, a ty stoisz i patrzysz! Łapcie za telefony i zróbcie sobie z nim zdjęcie! – grzmiał Herve Renard.

Nie wierzycie, że możemy wrócić do gry? Nie wierzycie, że możemy wygrać? Argentyńczycy grają na pół gwizdka. Chłopaki, to mistrzostwa świata! Dajcie z siebie wszystko! – dodał Francuz.

Już w sobotę Arabia Saudyjska stanie na drodze reprezentacji Polski w drodze do awansu do fazy pucharowej mundialu. Mecz odbędzie się na Education City Stadium. Spotkanie zacznie się o 14:00.