Ogromny pech Neymara. Kontuzja wykluczyła go z kolejnego meczu

Neymar
PressFocus Na zdjęciu: Neymar

Potwierdziły się wcześniejsze medialne doniesienia w sprawie kontuzji Neymara po meczu z Serbią. Lekarz kadry potwierdził, że Brazylijczyk nie wystąpi w poniedziałkowym pojedynku ze Szwajcarią.

  • Neymar i Danilo doznali kontuzji w meczu z Serbią
  • Potwierdziły się wcześniejsze medialne spekulacje
  • Obaj zawodnicy nie wystąpią w kolejnym meczu Canarinhos na mundialu

Kontuzja Neymara jednak poważniejsza

Brazylia pewnie pokonała w czwartkowy wieczór Serbię 2:0 po golach Richarlisona. Po meczu więcej jednak mówiło się o sytuacji Neymara, a zdjęcia jego opuchniętej kostki obiegły wszystkie media społecznościowe. Media od razu zaczęły się zastanawiać nad jego udziałem w kolejnym spotkaniu.

Okazuje się, że powody do niepokoju były słuszne. Brazylijski lekarz Rodrigo Lasmar potwierdził, że Neymar nie zagra w drugim meczu mistrzostw świata ze Szwajcarią w poniedziałek. Oprócz napastnika PSG w reprezentacji Canarinhos zabraknie także Danilo.

– Neymar i Danilo rozpoczęli leczenie od razu po meczu w czwartek wieczorem. W piątek przeszli kolejne badania. które wykazały uszkodzenie więzadła bocznego prawej kostki u Neymara wraz z niewielkim obrzękiem kości i uraz więzadła przyśrodkowego w lewej kostce Danilo – poinformował lekarz kadry.

– Musimy być spokojni, a ich stan będzie monitorowany na bieżąco. Już teraz możemy jednak potwierdzić, że obaj nie będą dostępni na nasz kolejny mecz. Zrobimy wszystko, by jak najszybciej byli do naszej dyspozycji – dodał.

Brazylia zagra ze Szwajcarią w najbliższy poniedziałek, 28 listopada. W ostatnim meczu fazy grupowej Canarinhos zmierzą się z Kamerunem (piątek, 2 grudnia).

Zobacz również: Skrzydłowy reprezentacji Polski: spełniłem swoje marzenie

Komentarze