Napastnik Napoli marzy o wyjeździe na mundial

Giovanni Simeone
Pressfocus Na zdjęciu: Giovanni Simeone

Giovanni Simeone w tym sezonie pokazał się już kilkukrotnie z dobrej strony w Napoli. Argentyńczyk wykorzystuje swoje szanse podczas absencji Victora Osimhena i nie porzuca marzeń o wyjeździe z reprezentacją Argentyny na Mistrzostwa Świata w Katarze.

  • Gio Simeone dołączył latem do Napoli na zasadzie wypożyczenia z Hellas Verona
  • Argentyńczyk jest rezerwowym, ale wykorzystuje swoje szanse
  • W ostatnim wywiadzie zdradził, że marzy o wyjeździe na mundial z reprezentacją Argentyny

Lionel Scaloni nie wierzy w Simeone

Latem Giovanni Simeone został na zasadzie wypożyczenia sprowadzony z Hellas Verona do Napoli. Argentyńczyk jest jedynie rezerwowym, jednak korzysta w tym sezonie na nieobecności Victora Osimhena, który doznał kontuzji. 27-latek zapewnił Błękitnym zwycięstwo w meczu z Milanem, gdy w 78 minucie strzelił bramkę na 2:1. 

Mimo znakomitych statystyk w ubiegłym sezonie w barwach Verony nie został on powołany na wrześniowe zgrupowanie reprezentacji Argentyny. Trener Lionel Scaloni dał mu kilka szans w 2018 roku, jednak Simeone nie przekonał do siebie szkoleniowca i od tamtej pory nie znalazł się ani razu w kadrze Albicelestes

Napastnik w rozmowie z dziennikiem Il Mattino podkreślił, że mimo wszystko nie traci nadziei na powołanie do kadry na mundial w Katarze. 

– Marzę o wyjeździe z reprezentacją Argentyny na Mistrzostwa Świata, ale nie jestem od wielu lat powoływany, mimo że w ubiegłym sezonie strzeliłem 17 bramek w Serie A. Mam nadzieję, że kiedyś znajdzie się dla mnie miejsce w kadrze – stwierdził napastnik.

Przeczytaj też: Rodrigo de Paul: raczej nie będę cieszył się grą podczas mundialu

Komentarze