Sommer, Valverde, Ronaldo czy Richarlison? Wybierz piłkarza dnia

Richarlison
PressFocus Na zdjęciu: Richarlison

W czwartek rozgrane zostały ostatnie spotkania pierwszej kolejki fazy grupowej mistrzostw świata. Swoje spotkania rozegrały między innymi reprezentacje Portugalii i Brazylii. Kto zasłużył na miano piłkarza dnia?

  • W czwartek trzy punkty zdobyły zespoły Szwajcarii, Portugalii i Brazylii
  • Ani jednego gola nie obejrzeliśmy w spotkaniu Urugwaju z Koreą Południową
  • Piłkarzami poszczególnych meczów zostali Sommer, Valverde, Ronaldo i Richarlison

Najlepszy piłkarz piątego dnia mundialu

W pierwszym czwartkowym meczu Szwajcaria skromnie 1:0 pokonała Kamerun. Według kibiców na miano piłkarza spotkania zasłużył bramkarz szwajcarskiego zespołu Yann Sommer, który kilka razy powstrzymywał rywali.

Ani jednego gola nie obejrzeliśmy natomiast w konfrontacji Urugwaju z Koreą Południową. Najbliższej wpisania się na listę strzelców był Federico Valverde, który w końcówce meczu popisał się pięknym uderzeniem, po którym piłka trafiła w poprzeczkę. Wszystko wskazuje, że właśnie to przesądziło o tym, że to właśnie do niego powędrowało wyróżnienie.

Zdecydowanie lepsze mecze obejrzeliśmy późnym popołudniem i wieczorem. Najpierw Portugalia po emocjonującym meczu pokonała 3:2 Ghanę. Jedną z bramek dla zwycięzców zdobył Cristiano Ronaldo, który tym samym przeszedł do historii jako pierwszy piłkarz, który trafiał do siatki w pięciu turniejach mistrzostw świata.

Na deser otrzymaliśmy bardzo dobry występ Brazylii przeciwko Serbii. Spotkanie zakończyło się wygraną 2:0 Canarinhos, a obie bramki zdobył Richarlison. Szczególnej urody było drugie trafienie.

Fantastyczny gol Richarlisona. Bramka turnieju? [WIDEO]
Richarlison

Reprezentacja Brazylii wygrała wynikiem 2:0 z Serbią w meczu, który zamknął 1. kolejkę fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze. Najlepszym piłkarzem tego spotkania był Richarlison, który zdobył dwie bramki, w tym jedną wyjątkowej urody. Richarlison dwukrotnie trafił do siatki przeciwko Serbom Drugi gol napastnika może kandydować do bramki turnieju Snajper Tottenhamu Hotspur fantastycznie wykończył akcję

Czytaj dalej…

Kto Waszym zdaniem zasłużył na miano najlepszego piłkarza piątego dnia mundialu? Zachęcamy do oddawania głosów.

Piłkarzem dnia powinien zostać…

SOMMER 5%
VALVERDE 2%
RONALDO 8%
RICHARLISON 85%
60+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • SOMMER
  • VALVERDE
  • RONALDO
  • RICHARLISON

Komentarze