Fantastyczny gol Richarlisona. Bramka turnieju? [WIDEO]

Richarlison
PressFocus Na zdjęciu: Richarlison

Reprezentacja Brazylii wygrała wynikiem 2:0 z Serbią w meczu, który zamknął 1. kolejkę fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze. Najlepszym piłkarzem tego spotkania był Richarlison, który zdobył dwie bramki, w tym jedną wyjątkowej urody.

• Richarlison dwukrotnie trafił do siatki przeciwko Serbom
  • Drugi gol napastnika może kandydować do bramki turnieju
  • Snajper Tottenhamu Hotspur fantastycznie wykończył akcję

Richarlison bohaterem Brazylijczyków

Reprezentacja Brazylii pokonała rezultatem 2:0 Serbię w spotkaniu w ramach grupy G mundialu w Katarze. W 73. minucie tego spotkania byliśmy świadkami wyjątkowego gola autorstwa Richarlisona, którego trafienie śmiało może kandydować do miana najładniejszej bramki turnieju. 25-letni napastnik otrzymał dobre podanie od Viniciusa Juniora, znakomicie przyjął piłkę lewą nogę, obrócił się i jeszcze lepiej uderzył z prawej nogi.

Warto dodać, że snajper Tottenhamu Hotspur w tym starciu strzelił dwa gole, bowiem to po jego trafieniu popularni “Canarinhos” w 62. minucie objęli prowadzenie. Zespół prowadzony przez Tite tym samym zameldował się na pierwszym miejscu w tabeli grupy H. Co prawda, Szwajcarzy też posiadają na swoim koncie trzy punkty, ponieważ wygrali z Kameruńczykami, ale Brazylijczycy mają nieznacznie lepszy bilans bramkowy.

Reprezentacja Brazylii jest jednym z głównych kandydatów do końcowego triumfu na trwających mistrzostwach świata. Przypomnijmy, iż drużyna z “Kraju Kawy” jako jedyna w historii zagrała na wszystkich dotychczasowych mundialach i pięć razy sięgnęła po puchar – w 1958 roku w Szwecji, w 1962 roku w Chile, w 1970 roku w Meksyku, w 1994 roku w Stanach Zjednoczonych oraz w 2002 roku w Korei Południowej i Japonii.

Neymar i spółka w drugiej kolejce fazy grupowej MŚ 2022 zmierzą się ze Szwajcarią. To spotkanie odbędzie się w poniedziałek 28 listopada o godzinie 17:00.