Saka, Gakpo czy Bale? Wybierz piłkarza dnia

Bukayo Saka
PressFocus Na zdjęciu: Bukayo Saka

W poniedziałek rozegrane zostały trzy spotkania mistrzostw świata w Katarze. Zwycięstwa na swoje konto zapisały reprezentacje Anglii i Holandii, natomiast mecz USA z Walią zakończył się remisem. Ze świetnej strony zaprezentowało się kilku zawodników. Który zasłużył na miano piłkarza dnia.

• W poniedziałek trzy punkty na swoje konto zapisały reprezentacje Anglii i Holandii
  • Podziałem punktów zakończył się mecz USA – Walia
  • Wyróżniającymi się postaciami w tych meczach byli Bukayo Saka, Cody Gakpo i Gareth Bale

Najlepszy piłkarz drugiego dnia mundialu

W pierwszym poniedziałkowym meczu reprezentacja Anglii efektownie 6:2 pokonała Iran w ramach rywalizacji w grupie B. Dwukrotnie na listę strzelców w tym spotkaniu wpisał się Bukayo Saka, który przebywał na murawie do 70. minuty. Występujący na co dzień w Arsenalu zawodnik został uznany piłkarzem meczu. Ten wybierany jest w głosowaniu kibiców na oficjalnej stronie FIFA.

W drugim spotkaniu Holandia pokonała 2:0 Senegal, a jego wynik otworzył Cody Gakpo wykorzystując zagranie Frenkie de Jonga. 23-latek był zdecydowanie wyróżniającą się postacią tego pojedynku i także zwrócił na siebie uwagę kibiców oglądających ten mecz.

Dużych emocji dostarczył ostatni poniedziałkowy mecz, w którym rywalizowały ze sobą reprezentacje Stanów Zjednoczonych i Walii. Mecz zakończył się remisem 1:1, który Walijczycy w dużej mierze mogą zawdzięczać swojemu kapitanowi Garethowi Bale’owi. 33-latek w drugiej połowie wywalczył rzut karny dla swojego zespołu, a następnie uderzeniem z jedenastu metrów doprowadził do wyrównania.