Mundial dwóch prędkości. Szokująca dysproporcja goli

Piłkarze reprezentacji Hiszpanii
Pressfocus Na zdjęciu: Piłkarze reprezentacji Hiszpanii

Trwa mundial w Katarze, podczas którego oglądamy dość sporo goli. Nie brakuje jednak remisów 0:0. Ciekawą statystyką podzielił się jeden z dziennikarzy.

  • Dziennikarz Mirror Football przekazał za pośrednictwem Twittera ciekawostkę odnośnie goli na mundialu
  • Dotychczas padły 34 bramki
  • Połowę z nich zdobyły trzy reprezentacje

Trzy reprezentacje przodują w golach na mundialu

Kulminacyjnym momentem w meczu piłki nożnej jest gol. Kibice uwielbiają, gdy w spotkaniu pada bramka. Podczas mundialu w Katarze, fani zobaczyli ich na razie 34 (na dwa spotkania przed końcem fazy grupowej). Rozkład goli na poszczególne reprezentacje, jest bardzo interesujący.

Dotychczas najbardziej bramkostrzelną reprezentacją na mistrzostwach świata, jest Hiszpania. La Furia Roja zaaplikowała Kostaryce siedem trafień. Anglia sześciokrotnie umieściła piłkę w siatce Iranu. Bramkarza Australii, czterokrotnie pokonała zaś Francja.

Hiszpania, Anglia oraz Francja, zdobyły łącznie 17 bramek. Taką samą liczbą mogą pochwalić się pozostali uczestnicy mundialu. Dysproporcja jest zatem znacząca. Zwłaszcza, że w gronie tych dwudziestu pięciu reprezentacji są takie ekipy jak: Urugwaj, Argentyna, Niemcy, czy Belgia. To między innymi efekt tego, że na mundialu aż cztery razy padł bezbramkowy remis.

Czytaj także: Oddajmy polski futbol w obce ręce

Komentarze