MŚ 2022: Szczęsny obronił rzut karny, Polak pokazał klasę światową [WIDEO]

Wojciech Szczęsny

Reprezentacja Polski w sobotę mierzyła się z Arabią Saudyjską. Biało-czerwoni objęli prowadzenie po golu Piotra Zielińskiego. Tymczasem w końcówce pierwszej połowy kapitalną obroną rzutu karnego i dobitki popisał się Wojciech Szczęsny. Jednocześnie na przerwę ekipa Czesława Michniewicza udała się z jednobramkową zaliczką.

• Reprezentacja Polski po pierwszej połowie meczu z Arabią Saudyjską prowadziła 1:0
  • Bohaterami Biało-czerwonych zostali Piotr Zieliński i Wojciech Szczęsny
  • Bramkarz Juventusu świetnie spisał się przy obronie jedenastki

Szczęsny z fenomenalną obroną

Reprezentacja Polski z dużymi nadziejami podchodziła do sobotniego starcia. Biało-czerwoni chcieli wygrać z Arabią Saudyjską, chcąc wykonać duży krok w kierunku awansu do fazy pucharowej mundialu w Katarze. Jednocześnie z ewentualnymi czterema punktami sytuacja Biało-czerwonych mogła być przed starciem z Argentyną bardzo komfortowa.

Wynik rywalizacji w spotkaniu z Zielonymi Sokołami otworzył w 39. minucie Piotr Zieliński, wykorzystując podanie od Roberta Lewandowskiego. Tymczasem w doliczonym czasie pierwszej połowy ze świetnej strony pokazał się Wojciech Szczęsny. Bramkarz Juventusu obronił jedenastkę za rzekomy faul Krystiana Bielika na Salhu Al Shehrim. Szczęsny wyczuł intencje Salema Al Dawsariego, a następnie popisał się genialną obroną przy dobitce Mohammeda Al Breika. Jednocześnie na przerwę polski zespół udał się z prowadzeniem 1:0.

32-letni golkiper w starciu z Arabią Saudyjską zanotował 68. występ w drużynie narodowej. Debiut w reprezentacji Polski zaliczył w listopadzie 2009 roku w spotkaniu przeciwko Kanadzie (1:0).