MŚ 2022: Piotr Zieliński bohaterem Polaków [WIDEO]

Piotr Zieliński
PressFocus Na zdjęciu: Piotr Zieliński

Reprezentacja Polski nie zawiodła kibiców i wygrała wynikiem 2:0 z Arabią Saudyjską w spotkaniu w ramach drugiej kolejki mistrzostw świata w Katarze. Do siatki rywala trafili Piotr Zieliński oraz Robert Lewandowski

• Polacy pokonali Saudyjczyków rezultatem 2:0
  • Pierwszego gola w 39. minucie zdobył Piotr Zieliński
  • Na 2:0 w drugiej połowie podwyższył Robert Lewandowski

Zieliński dał prowadzenie “Biało-Czerwonym”

Reprezentacja Polski wygrała wynikiem 2:0 z Arabią Saudyjską w meczu grupy C podczas mundialu w Katarze. “Biało-Czerwoni” objęli prowadzenie w 39. minucie za sprawą bramki Piotra Zielińskiego, któremu świetnie asystował Robert Lewandowski.

Popularny “Zielu” znakomicie odnalazł się w polu karnym, otrzymał znakomite dogranie od “Lewego” i strzelił pod poprzeczkę nie do obrony. Bramkarz “Zielonych Sokołów” nie miał po prostu szans. To pierwszy gol zawodnika Napoli w historii jego występów na mistrzostwach świata.

W doliczonym czasie pierwszej połowy Saudyjczycy mogli wyrównać po rzucie karnym, ale Wojciech Szczęsny zachował się kapitalnie broniąc uderzenie Salema Al-Dawsariego, a także dobitkę. Spotkanie na Education City Stadium w Al Rayyan ogólnie rzecz biorąc było wyrównane – swoje sytuacje mieli zarówno podopieczni Czesława Michniewicza, jak i zespół prowadzony przez Herve Renarda.

“Biało-Czerwoni” okazali się jednak dużo bardziej skuteczniejsi od swoich rywali. W 82. minucie swojego upragnionego gola zdobył Robert Lewandowski, czym ustalił rezultat meczu. W tym momencie jesteśmy liderem grupy. Polska – Arabia Saudyjska 2:0.