MŚ 2022: irańscy kibice znów wyrazili swój protest na mundialu

Kibice reprezentacji Iranu
fot. PressFocus Na zdjęciu: Kibice reprezentacji Iranu

Reprezentacja Iranu w piątek mierzyła się z Walią w spotkaniu drugiej kolejki fazy grupowej mistrzostw świata. Irańscy kibice w proteście nie zaczęli śpiewać hymnu swojego kraju przed meczem z wyspiarzami. Ponadto wygwizdali melodię hymnu narodowego.

  • Reprezentacja Iranu w pierwszym sobotnim meczu mierzyła się z Walią
  • Kolejny raz zaprotestowali kibice ekipy Carlosa Queiroza
  • Irańscy fani nie odśpiewali hymnu swojego krajui wygwizdali jego melodię

Irańscy kibice w proteście nie śpiewali hymnu

Reprezentacja Iranu po spotkaniu z Anglią walczyła w piątek o swoją przyszłość na mundialu w Katarze. Piłkarze jednak nie przyciągają takiej uwagi jak kibice. Fani reprezentacji Iranu w trakcie drugiego spotkaniu z rzędu zademonstrowali protest przeciwko autorytarnym rządom w kraju, gdzie od dwóch miesięcy trwają zamieszki, wiece i starcia po śmierci Mahsy Amini.

Dziewczyna została zatrzymana przez zastępcę policji za “niewłaściwe noszenie hidżabu”, później zapadła w śpiączkę i zmarła. Według irańskich mediów, stróże prawa dotkliwie pobili Amini, co spowodowało, że zmarła.

Zobacz także:

Nieoczywiści bohaterowie pierwszej kolejki. Mundialowy blog Olkiewicza #6
Cristiano Ronaldo

Za nami pierwsza kolejka fazy grupowej Mistrzostw Świata w 2022 roku. W Polsce – wiadomo, pod znakiem wyliczania, ile dioptrii powinna mieć luneta, by Piotr Zieliński mógł z jej pomocą dostrzec przelatujące nad nim piłki w meczu przeciw Meksykowi. Na świecie – chyba jednak przede wszystkim zdominowana przez liczne pozaboiskowe afery i aferki – związane

Czytaj dalej…

Tymczasem spotkanie reprezentacji Walii z Iranem w grupie B otwierało zmagania w ramach drugiej kolejki fazy grupowej mistrzostw świata. Mecz odbył się na Ahmed bi Ali Stadium.

Kolejne spotkanie na mistrzostwach świata w Katarze irański team rozegra w najbliższy wtorek przeciwko Stanom Zjednoczonym. Mecz odbędzie się o 20:00 na Al Thumama Stadium w Doha.

Czytaj więcej: Brazylia niepokoi się o Neymara. Lekarz kadry wyjaśnia

Komentarze