Messi nie trenował z zespołem, niepokój w Argentynie?

Leo Messi
fot. PressFocus Na zdjęciu: Leo Messi

Mistrzostwa świata w Katarze zainaugurują już 20 listopada. W sobotę Leo Messi nie trenował z resztą zespołu, lecz powinien być gotowy na pierwszy mecz reprezentacji Argentyny.

  • W pierwszym meczu fazy grupowej Argentyna zagra przeciwko Arabii Saudyjskiej
  • Leo Messi opuścił sobotni trening z resztą zespołu
  • Mówi się, że gwiazda reprezentacji Argentyny ma lekkie przeciążenie łydek

Uraz Messiego nie powinien być zagrożeniem

Mistrzostwa świata w Katarze rozpoczną się już 20 listopada. Dwa dni później swoje pierwsze spotkanie w fazie grupowej rozegra Argentyna. W sobotę w obozie kadry z Ameryki Południowej pojawił się nieduży niepokój, bowiem wspólnie z zespołem nie trenował Leo Messi. Gwiazdor Paris Saint-Germain pojawił się na boisku, lecz wykonywał indywidualne ćwiczenia, a większość z nich była bez piłki.

Media informują, że Messi ma lekkie przeciążenie łydek. W przeszłości mierzył się z podobnymi problemami zdrowotnymi, więc można to uznać za zwiększoną ostrożność. Jednocześnie pojawiają się doniesienia, że nie ma ryzyka, iż 35-latek opuści wtorkowy mecz z Arabią Saudyjską, a do normalnych treningów z resztą zespołu powinien wrócić już w niedzielę.

W tym sezonie Messi radzi sobie już dużo lepiej, niż w poprzednim. Dla Paris Saint-Germain w 19 meczach strzelił 12 bramek oraz zaliczył 14 asyst. To właśnie w jego osobie Argentyna upatruje największe nadzieje na sukces, jakim jest zdobycie mistrzostwa świata. W fazie grupowej Messi i spółka zmierzą się z Arabią Saudyjską, Polską oraz Meksykiem.

Zobacz również: Katarski skandal nie został zamieciony pod dywan. “Infantino musi powiedzieć: zrobimy to”

Komentarze