Mistrzostwa Świata – gdzie oglądać? Kto grał? Terminarz mundialu (21.11.2022)

Frenkie de Jong
fot. PressFocus Na zdjęciu: Frenkie de Jong

21 listopada odbędą się trzy spotkania na mundialu w Katarze. Fanom piłki nożnej zaprezentują się przede wszystkim Anglicy, Holendrzy, czy Amerykanie. Sprawdź, jak wygląda harmonogram na drugi dzień mistrzostw świata.

  • Bardzo interesująco zapowiada się poniedziałek na mundialu w Katarze
  • Najaciekawiej zapowiada się starcie Senegal – Holandia
  • Sprawdź harmonogramów meczów na dzisiaj

Mistrzostwa Świata: gdzie oglądać spotkania

Mistrzostwa świata w Katarze zaczęły się od zwycięstwa Ekwadoru nad Katarem (2:0). Mecz jednak nie miał większej historii. Warunki gry dyktowali w tym starciu piłkarze teamu z Ameryki Południowej, a gospodarze byli tylko tłem. Dzisiaj natomiast kolejny dzień zmagań na mundialu.

Wszystkie spotkania mistrzostw świata można śledzić na antenach Telewizji Polskiej. Spotkanie emitowane są na TVP 1, TVP 2, TVP Sport oraz na TVP 4K. Mecze są jednak transmitowane nie tylko w tradycyjnej telewizji, ale również online.

W internecie spotkania mistrzostw świata można śledzić na dedykowanej stronie internetowej Sport.tvp.pl. Do dyspozycji kibiców jest też aplikacja mobilna TVP Sport, która jest dostępna na urządzenia mobilne z systemem Android oraz iOS. Od niedawna stacje TVP 1 i TVP 2 są także dostępne na platformie CANAL+ online. Z tych programów nie mogą jednak korzystać abonencie telewizji satelitarnej CANAL+.

Senegal – Holandia (grupa A)

Drugi mecz w grupie A odbędzie się dokładnie 24 godziny po pierwszym spotkaniu na mistrzostwach świata. Holandia zmierzy się w nim z Senegalem. Pomarańczowi są jednym z faworytów turniej, więc ewentualna wpadka ekipy Louisa Van Gaala byłaby postrzegana za niespodziankę. Tym bardziej że team Aliou Cisse będzie osłabiony brakiem kontuzjowanego Sadio Mane.

Zobacz również: Senegal – Holandia: typy, kursy, zapowiedź (21.11.2022)

Anglia – Iran (grupa B)

W pierwszym spotkaniu dnia reprezentacja Anglii stanie do rywalizacji z Iranem. Synowie Albionu mają nadzieję, że po kompromitującym udziale w Lidze Narodów UEFA wrócą na ścieżkę zwycięstw. Irańczycy natomiast wezmą udział w mundialu po raz trzeci z rzędu. W tym roku czeka ich bardzo trudna walka o wyjście z grupy.

Zobacz również: Anglia – Iran: typy, kursy, zapowiedź (21.11.2022)

Stany Zjednoczone – Walia (grupa B)

W ostatnim poniedziałkowym spotkaniu w ramach pierwszej kolejki fazy grupowej mistrzostw świata Stany Zjednoczone staną do rywalizacji z Walią. Wyspiarze wezmą udział w mundialu po raz pierwszy od 64 lat. Jednocześnie rywalizacja w grupie B na turnieju w Katarze zapowiada się na bardzo zaciętą.

Zobacz również: USA – Walia: typy, kursy, zapowiedź (21.11.2022)

Poniedziałkowe mecze 1. kolejki fazy grupowej MŚ 2022: harmonogram

Grupa A

17:00 Senegal – Holandia

Grupa B

14:00 Anglia – Iran
20:00 Stany Zjednoczone – Walia

Na który dzisiejszy mecz czekasz najbardziej?

Anglia – Iran 29%
Senegal – Holandia 43%
USA – Walia 28%
308+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Anglia – Iran
  • Senegal – Holandia
  • USA – Walia

Czytaj także: Ekwador udanie rozpoczął mundial, Katar tylko tłem [WIDEO]

Komentarze