Selekcjoner Meksyku ocenił mecz z Polską

Gerardo Martino
PressFocus Na zdjęciu: Gerardo Martino

Polska zremisowała z Meksykiem 0:0. Choć Robert Lewandowski mógł dać nam trzy punkty, gdyby wykorzystał rzut karny to jednak z gry więcej mieli rywale Biało – Czerwonych, którzy wykreowali więcej sytuacji podbramkowych.

  • Polska bezbramkowo zremisowała z Meksykiem
  • Mecz skomentował selekcjoner Meksyku Gerardo Martino
  • Kolejne mecze w “polskiej grupie” zostały zaplanowane na sobotę

Martino wskazał na dobre elementy gry Meksyku

– Już w pierwszej połowie mieliśmy trzy, dobre sytuacje podbramkowe. Zabrakło nam skuteczności. Za to Polsce na nic nie pozwoliliśmy w ofensywie. To był dobry mecz w obronie w naszym wykonaniu – ocenił selekcjoner reprezentacji Meksyku Gerardo Martino.

Słowa Martino wyraźnie potwierdzają statystyki. Meksykanie oddali w meczu z Polską aż czternaście strzałów, ale tylko cztery zmierzały w światło bramki.

– W pierwszej części gry powinniśmy być bardziej skuteczni. Mieliśmy trzy okazje i żadnej nie udało nam się wykorzystać. Natomiast muszę pochwalić zespół za dobrą intensywność gry i kontrolowanie tempa. Pod tym względem nasza gra wyglądała bardzo dobrze. Przez cały mecz pilnowaliśmy też, aby Polska nie wyszła z kontratakiem – dodał szkoleniowiec.

Wojciech Szczęsny: naprawdę cieszy mnie zwycięstwo Arabii
Wojciech Szczęsny

– Ja się cieszę z ich wyniku z Argentyną. Przynajmniej wiemy, jak trzeba podejść do tego spotkania i nie dopisywać sobie z góry trzech punktów. A wy nam już je dopisywaliście… – mówił po meczu z Meksykiem Wojciech Szczęsny. Polski bramkarz zachował czyste konto w meczu z Meksykiem i, jak twierdzi, nie czuł, by Meksyk

Czytaj dalej…

Po meczach 1. kolejki fazy grupowej sytuacja w tabeli grupy C jest nadal otwarta. Na pierwszym miejscu jest Arabia Saudyjska, która sensacyjnie pokonała Argentynę 2:1.

Następne spotkania z udziałem Polski oraz Meksyku odbędą się w sobotę 26 listopada. Biało – Czerwoni o 14:00 zagrają z Arabią Saudyjską, a pojedynek Argentyny z Meksykiem rozpocznie się o 20:00.

Zobacz również: Lewandowski wyjaśnił, dlaczego inaczej wykonał rzut karny

Komentarze