Lewandowski wyrównał osiągnięcie Pele, niezwykły wyczyn Polaka

Robert Lewandowski
fot. PressFocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski został jednym z bohaterów reprezentacji Polski na mistrzostwach świata w Katarze. Napastnik FC Barcelony w starciu z Arabią Saudyjską zdobył swoja 77. bramkę w drużynie narodowej. Jednocześnie pod względem trafień w reprezentacji zrównał się z Pele.

  • Robert Lewandowski to w powsechnej opinii maszyna do zdobywania bramek
  • Polski napastnik wywiązał się z roli napastnika w starciu z Arabią Saudyjską
  • Dzięki trafieniu z Zielonymi Sokołami polski piłkarz dogonił światową legendę

Lewandowski z 77. golami w reprezentacji Polski

Robert Lewandowski to zdecydowanie jeden z najlepszych piłkarzy świata. Niewykluczone, że na kolejnego takiego zawodnika w reprezentacji Polski kibice Biało-czerwonych będą musieli czekać długie lata.

34-letni napastnik swój dorobek strzelecki w drużynie narodowej powiększył w sobotnim spotkaniu z Saudyjczykami. Lewandowski był tak podekscytowany ze zdobycia bramki, że aż popłakał się ze szczęścia.

Dzięki zdobyciu bramki w boju z Zielonymi Sokołami polski napastnik dogonił pod względem strzelonych goli w drużynie narodowej Pele. Lewandowski zajmuje jednocześnie 10. miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców reprezentacji w historii.

Liderem zestawienia jest Cristiano Ronaldo, który ma na swoim koncie 118. trafień. Portugalczyk wyprzedza drugiego Lionela Messiego, legitymującego się 92. zdobytymi bramkami.

Polski napastnik okazję na poprawę swojego bilansu będzie miał już w środę. Arcyciekawie zapowiada się batalia Biało-czerwonych z reprezentacją Argentyny. Mecz odbędzie się na Stadium 974 w Doha o godzinie 20:00.

Czytaj więcej: Lewandowski z wyróżnieniem po meczu Polska – Arabia Saudyjska

Komentarze