Lewandowski z wyróżnieniem po meczu Polska – Arabia Saudyjska

Robert Lewandowski
fot. Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu Polska – Arabia Saudyjska na mistrzostwach świata w Katarze. Kapitan reprezentacji Polski w starciu przeciwko Zielonym Sokołom zanotował asystę i trafienie.

  • Robert Lewandowski przełamał się w sobotnim spotkaniu z Arabią Saudyjską i zdobył pierwszą bramkę na mundialu
  • Polski napastnik tak się przejął swoim osiągnięciem, że aż uronił łzy
  • Po ostatnim gwizdku sędziego został wybrany zawodnikiem meczu

Lewandowski wykonał kawał solidnej roboty

Robert Lewandowski do mundialu w Katarze przystępował oczywiście z celem, aby jego zespół wywalczył awans do fazy pucharowej. Zawodnik jednak chciał też przełamać się i zdobyć swoją pierwszą bramkę na mundialu.

34-letni napastnik blisko strzelenia gola na mistrzostwach świata był już w starciu z Meksykiem. Lewandowski nie wykorzystał jednak rzutu karnego. W każdym razie zrehabilitował się w sobotnim meczu przeciwko Arabii Saudyjskiej, strzelając nie tylko gola, ale też notując asystę przy trafieniu Piotra Zielińskiego.

Za swój występ Lewandowski został wyróżniony nagrodą dla zawodnika spotkania. Jednocześnie kapitan Biało-czerwonych w bardzo dobrym nastroju będzie mógł podejść do potyczki z Argentyną, która już w najbliższą środę.

Lewandowski w drużynie narodowej rozegrał 136 meczów, notując w nich 77 trafień. Na koncie doświadczonego zawodnika jest też 30 kluczowych podań.

Czytaj więcej: MŚ 2022: Szczęsny liderem pod względem obron na mundialu

Komentarze