Messi strzela gola i zrównuje się z Cristiano Ronaldo w klasyfikacji najskuteczniejszych

Leo Messi
fot. PressFocus Na zdjęciu: Leo Messi

Leo Messi wykorzystał rzut karnym i wyprowadził Argentynę na prowadzenie w meczu z Arabią Saudyjską. To dla niego już siódma bramka na turniejach rangi mistrzostw świata. Zrównał się w tej klasyfikacji z Cristiano Ronaldo.

  • Leo Messi trafił do siatki w meczu z Arabią Saudyjską
  • Cristiano Ronaldo oraz Messi mają na swoim koncie po siedem trafień na mistrzostwach świata
  • Liderem klasyfikacji strzelców wszech czasów jest Miroslav Klose (16 bramek)

Messi zrównuje się z innymi legendami

Leo Messi w obecnym sezonie znajduje się w zjawiskowej formie, dlatego reprezentacja Argentyny upatruje w nim największe nadzieje na sukces. We wtorek Argentyńczycy mierzyli się z Arabią Saudyjską, a Messi wpisał się na listę strzelców już w 10. minucie spotkania. Udało mu się skutecznie wykorzystać rzut karny i wyprowadził swój zespół na jednobramkowe prowadzenie.

To dla piłkarza Paris Saint-Germain już siódme trafienie, jeśli weźmie się pod uwagę wszystkie rozegrane przez niego mundiale. Wyrównał tym samym dorobek Cristiano Ronaldo, który także strzelił dotychczas siedem goli. Portugalczyk nie miał natomiast okazji zagrać jeszcze w Katarze żadnego spotkania.

Messi znalazł się również w ścisłym gronie zawodników, którzy strzelali bramki na czterech różnych imprezach rangi mistrzostw świata. Legenda FC Barcelony zdobywała gole w 2006, 2014, 2018 oraz 2022 roku. Przed nim dokonali tego tylko Pele, Uwe Seeler, Miroslav Klose i Cristiano Ronaldo.

Zobacz również: Lider reprezentacji Niemiec wypada z pierwszego meczu

Komentarze