Napastnik Arsenalu jedzie do domu. Spore osłabienie Brazylijczyków

Gabriel Jesus
fot. PressFocus Na zdjęciu: Gabriel Jesus

Gabriel Jesus nie zagra już na mistrzostwach świata w Katarze. Napastnik doznał kontuzji kolana, przez co opuści zgrupowanie Brazylijczyków i wróci do swojego klubu.

  • Gabriel Jesus doznał kontuzji w meczu z Kamerunem
  • Napastnik nie będzie w stanie wyleczyć się przed końcem mundialu
  • Brazylia traci jednego ze swoich istotnych rezerwowych

Problemy Brazylijczyków

Po świetnej pierwszej części sezonu w barwach Arsenalu, Gabriel Jesus jechał do Kataru z nadziejami na wywalczenie miejsca w pierwszym składzie Brazylijczyków. Ostatecznie przegrał rywalizację z Richarlisonem, choć na murawie pojawiał się w każdym spotkaniu fazy grupowej. Mecz z Kamerunem był natomiast dla niego ostatnim.

Napastnik doznał kontuzji kolana, która wyklucza go z dalszego udziału w mundialu. Nie zdąży on wrócić do zdrowia przed końcem turnieju, w związku z czym przedwcześnie opuści zgrupowanie reprezentacji Brazylii.

To kolejne problemy zdrowotne w kadrze Brazylii. Zgrupowanie najprawdopodobniej opuści również Alex Telles. Po urazach z pierwszego spotkania fazy grupowej do gry nie wrócili wciąż Neymar oraz Danilo. W ich przypadku panuje natomiast wiara, że zdążą wyleczyć się na kolejne starcia.

Brazylijczycy typowani są do wygrania mistrzostw świata. Już w poniedziałek zagrają o ćwierćfinał z Koreą Południową.

Zobacz również:

Michniewicz: gdybyśmy wygrali to okrzyknęlibyśmy się chwilowym mistrzem świata
Czesław Michniewicz

Reprezentacja Polski przygotowuje się do niedzielnego starcia z Francją, którego stawką będzie awans do ćwierćfinału mistrzostw świata. Na konferencji prasowej Czesław Michniewicz przyznał, że będzie to zupełnie inny mecz, niż dotychczasowe w fazie grupowej. Reprezentacja Polski zagra w niedzielę z Francją Spotkanie 1/8 finału rozpocznie się o godzinie 16 Czesław Michniewicz wziął udział w przedmeczowej

Czytaj dalej…

Komentarze