Robert Lewandowski przełamał niekorzystną passę na finałach Mistrzostw Świata

Robert Lewandowski
Pressfocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Długo musiał czekać Robert Lewandowski na swoją pierwszą bramkę w finałach Mistrzostw Świata. Kapitan reprezentacji Polski w 82 minucie meczu z Arabią Saudyjską podwyższył prowadzenie reprezentacji Polski na 2:0.

• Do meczu z Arabią Saudyjską Robert Lewandowski jeszcze nigdy nie strzelił gola w trakcie finałów Mistrzostw Świata
  • Na premierową bramkę w trakcie mundialu szansę miał w meczu z Meksykiem, ale nie wykorzystał rzutu karnego
  • Lewandowski wpisał się wreszcie na listę strzelców w 82 minucie meczu z Arabią Saudyjską

Pierwszy gol Lewandowskiego w finałach Mistrzostw Świata

Nie miał szczęścia do tej pory Robert Lewandowski podczas finałów Mistrzostw Świata. 34-latek nie wykorzystał rzutu karnego w meczu z Meksykiem i wciąż musiał czekać na swoje pierwsze trafienie na mundialu. W sobotę niekorzystną passę udało się przełamać.

W 82 minucie spotkania z Arabią Saudyjską Lewandowski odważnie ruszył na jednego z rywali i w łatwy sposób odebrał mu piłkę. 34-latek stanął oko w oko z bramkarzem i w niezwykle newralgicznym momencie meczu podwyższył prowadzenie biało-czerwonych na 2:0. Walnie przyczynił się w ten sposób do zwycięstwa reprezentacji Polski w drugim meczu na mundialu w Katarze.

Reakcja Lewandowskiego mówiła sama za siebie. Kapitanowi reprezentacji Polski z serca spadł wielki kamień. Napastnik nie mógł powstrzymać łez wzruszenia po strzelonym golu.

Dla snajpera była to już 77 bramka w 136 meczu w barwach reprezentacji polski. Biało-czerwoni po dwóch meczach fazy grupowej Mistrzostw Świata mają na koncie cztery punkty i z niecierpliwością wyczekują na wynik starcia Meksyku z Argentyną.