Messi: postaram się spełnić największe marzenie

Lionel Messi
Pressfocus Na zdjęciu: Lionel Messi

Mistrzostwa Świata w Katarze są niezwykle ważne dla Lionela Messiego. Będzie to ostatni wielki turniej w karierze napastnika, który ma ogromną nadzieję na zdobycie mistrzostwa świata. W trakcie konferencji prasowej przed meczem z Arabią Saudyjską 35-latek poruszył ten wątek. 

  • Mundial w Katarze będzie prawdopodobnie ostatnim w karierze Messiego
  • Gwiazdor reprezentacji Argentyny marzy o zdobyciu tytułu mistrza świata
  • 35-latek czuje silne wsparcie ze strony kibiców

Nawet obcokrajowcy trzymają kciuki za Argentynę na mundialu

Zdobycie mistrzostwa świata z reprezentacją Argentyny jest największym marzeniem Lionela Messiego. 35-latek w swojej karierze wygrał już niemal wszystko, poza mundialem. Doświadczony napastnik zdaje sobie sprawę, że będzie to ostatni wielki turniej w jego karierze, dlatego zrobi wszystko, co w jego mocy, żeby triumfować z kadrą Albicelestes

W trakcie konferencji prasowej przed meczem z Arabią Saudyjską Messi zdradził, że jest świadomy tego, ile oczekują od niego kibice w kraju.

– Te Mistrzostwa Świata są dla mnie specjalne, ponieważ się prawdopodobnie ostatnimi. Postaram się spełnić swoje największe marzenie. To świetne, że wielu kibiców, którzy nie są Argentyńczykami, liczy na to, że Argentyna zdobędzie mistrzostwo świata z uwagi na mnie. Jestem za to wdzięczny – stwierdził Argentyńczyk.

– Jutro przed meczem powiem swoim kolegom z zespołu, żeby cieszyli się tym doświadczeniem. Ja będąc w ich wieku, nie czerpałem radości z gry na mundialu. Kiedyś grałem w każdym meczu i niektórych nawet zbyt dobrze nie odczuwałem. Wiek sprawia, że zaczyna się inaczej postrzegać pewne rzeczy. Dzisiaj, poświęcam więcej uwagi każdemu spotkaniu. Staram się przede wszystkim cieszyć każdą chwilą – dodał.

Sprawdź również: Mascherano przekonany o sile Argentyńczyków. “To daje nam nadzieję”

Komentarze