Holendrzy już w ćwierćfinale. Z kim zagrają w kolejnej fazie?

Reprezentacja Holandii
Pressfocus Na zdjęciu: Reprezentacja Holandii

Reprezentacja Holandii w pierwszym meczu fazy pucharowej Mistrzostw Świata w Katarze wygrała z USA 3:1. Oranje jako pierwsi tym samym zagwarantowali sobie udział w ćwierćfinale mundialu. Z kim zmierzą się w następnej fazie?

• Holendrzy w sobotę zmierzyli się z USA w 1/8 finału mundialu w Katarze
  • Oranje wygrali 3:1 i zameldowali się jako pierwsi w ćwierćfinale
  • Holendrzy wiedzą już, z kim mogą się zmierzyć w następnej fazie

Holendrzy za mocni dla Amerykanów

Reprezentacja Holandii wskazywana byłą jako wyraźny faworyt ⅛ finału z USA. Oranje szybko osiągnęli na boisku przewagę i po pierwszej połowie prowadzili 2:0 po golach Memphisa Depaya i Daleya Blinda. Asysty przy obu trafieniach zanotował Denzel Dumfries, który w sobotę rozegrał jeden z najlepszych meczów w karierze.

Amerykanie pożegnali się z mundialem. “Zaliczyliśmy spory progres”
Gregg Berhalter

Mimo porażki w ⅛ finału z reprezentacją Holandii zadowolony z postawy swoich podopiecznych był trener Amerykanów. W wywiadzie po meczu stwierdził on, że kadra USA zanotowała spory krok do przodu. Stany Zjednoczone przegrały w 1/8 finału z HolandiąOranje już po 1. połowie prowadzili 2:0, a spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1Mimo odpadnięcia z mundialu zadowolony z

W drugiej połowie bramkę kontaktową strzelili Amerykanie, ale było to za mało, żeby przeciwstawić się rywalowi. Podopieczni Louisa van Gaala wygrali 3:1 i zameldowali się w kolejnej fazie. Selekcjoner USA po spotkaniu podkreślił mimo odpadnięcia, że jego podopieczni zanotowali spory progres i wydawał się względnie zadowolony z postawy drużyny.

Z kim Holandia zagra w ćwierćfinale?

Pozostało jeszcze siedem pojedynków, jednak wiemy już, na kogo Holendrzy mogą trafić w następnej fazie. Drabinka turniejowa rozlosowana przed turniejem wskazała, że zagrają ze zwycięzcą pary Australia – Argentyna. Faworytem są Albicelestes, jednak podczas mundialu w Katarze byliśmy już świadkami wielu zaskakujących rozstrzygnięć, dlatego nie należy skreślać Kangurów.

Sprawdź również: “To powód do płaczu”. Legenda Oranje przejechała się po grze reprezentacji Holandii