Reprezentant Argentyny może opuścić mundial na skutek operacji

Giovani Lo Celso
fot. PressFocus Na zdjęciu: Giovani Lo Celso

Kilka dni temu Giovani Lo Celso doznał kontuzji, która może wykluczyć go z wyjazdu na mistrzostwa świata w Katarze. Niewykluczone, że reprezentant Argentyny zostanie poddany operacji.

  • Giovani Lo Celso doznał kontuzji w ligowym starciu Villarrealu z Athletikiem
  • Środkowy pomocnik może zostać zmuszony do poddania się operacji
  • To kolejne problemy kadrowe w reprezentacji Argentyny przed startem mistrzostw

Argentyna straci filar środka pola?

W ostatnich tygodniach z obozu reprezentacji Argentyny docierają niepokojące wieści. Już wcześniej problemów zdrowotnych nabawili się między innymi Angel Di Maria, Paulo Dybala oraz Leandro Paredes. Wiele wskazuje na to, że cała trójka będzie przygotowana na mistrzostwa świata w Katarze. Nie można natomiast tego powiedzieć o Giovanim Lo Celso, który doznał kontuzji w ligowym starciu Villarrealu z Athletikiem Bilbao.

Badania wykazały naderwanie mięśnia pierwszego stopnia, a pierwotna diagnoza była całkiem optymistyczna. Środkowy pomocnik miałby opuścić maksymalnie grupowe spotkanie z Arabią Saudyjską. Teraz okazuje się, że zagrożony jest jego wyjazd na tegoroczny mundial, bowiem może on zostać zmuszony do poddania się operacji.

Taka decyzja wykluczyłaby go z udziału w prestiżowej imprezie. Villarreal nie zamierza działać przeciwko woli zawodnika, natomiast zupełnie inaczej do sprawy podchodzi Tottenham, z którym Lo Celso jest związany wieloletnim kontraktem. Londyńczycy skłaniają się ku przeprowadzeniu operacji, tak aby ograniczyć ryzyko problemów wynikających z leczenia zasadniczego.

Byłaby to bez wątpienia ogromna strata dla reprezentacji Argentyny, bowiem 26-latek jest absolutnym filarem środka pola. Dla drużyny narodowej rozegrał dotychczas 41 spotkań i strzelił dwie bramki. W ramach fazy grupowej mundialu Argentyna zmierzy się z Polską, Meksykiem oraz Arabią Saudyjską.

Zobacz również: MŚ 2022: Jędrzejczyk walczy o wyjazd na mundial

Komentarze