“Nie powinniśmy stracić dwóch bramek”

Gareth Southgate
PressFocus Na zdjęciu: Gareth Southgate

Reprezentacja Anglii wygrała wynikiem 6:2 z Iranem w swoim pierwszym meczu na mundialu 2022. Gareth Southgate jest zadowolony ze zwycięstwa, ale żałuje straty dwóch goli.

• Anglia pokazała się ze świetnej strony w starciu z Iranem
  • Gareth Southgate jest zadowolony z postawy swojej ekipy
  • 52-letni selekcjoner żałuje jednak straty dwóch bramek

Gareth Southgate po spotkaniu Anglia – Iran

Reprezentacja Anglii rezultatem 6:2 rozgromiła Iran w meczu, który otwierał rywalizację w grupie B na mistrzostwach świata w Katarze. Autorami bramek na Khalifa International Stadium byli Bukayo Saka (dwukrotnie), Jude Bellingham, Raheem Sterling, Marcus Rashford, Jack Grealish oraz Mahdi Taremi, który zdobył dwa gole dla “Persów”.

Selekcjoner popularnych “Synów Albionu” Gareth Southgate wziął udział w pomeczowej konferencji prasowej. 52-letni szkoleniowiec ogólnie rzecz biorąc jest zadowolony z postawy swoich piłkarzy, lecz żałuje straty dwóch bramek pod koniec spotkania.

Pierwsza połowa była kłopotliwa, z wieloma przestojami, ale nasz pressing wyglądał naprawdę dobrze. Nie powinniśmy stracić dwóch goli na tym etapie gry w drugiej połowie. To dobry start, lecz musimy odpowiednio przygotować się do meczu ze Stanami Zjednoczonymi, musimy być jeszcze lepsi. W całym spotkaniu mieliśmy 24 minuty doliczonego czasu gry. Błędy były konsekwencją braku koncentracji – powiedział Gareth Southgate.

Nie podobała mi się końcówka meczu, ale wygrywając z taką przewagą i grając tak, jak graliśmy przez większość spotkania, ostatecznie muszę być bardzo zadowolony. Mamy dobrych zawodników, którzy dzisiaj dali z siebie wszystko. Środek pola był doskonały, a nasi napastnicy stwarzali zagrożenie pod bramką rywala – dodał selekcjoner reprezentacji Anglii.