Śmiała deklaracja pomocnika Holendrów. “Możemy wygrać mistrzostwo świata”

Frenkie de Jong
Obserwuj nas w
Pressfocus Na zdjęciu: Frenkie de Jong

Niemałe problemy Holendrom sprawili w pierwszym meczu grupowym Senegalczycy. Oranje wygrali ostatecznie 2:0, jednak ich gra pozostawiała wiele do życzenia. Mimo to dość pewnie po wygranej czuł się Frenkie de Jong, który zapowiedział, że Holandię stać na mistrzostwo świata.

  • Holandia wygrała w pierwszym meczu grupowym z Senegalem
  • Jednym z najlepszych zawodników na boisku był pomocnik FC Barcelony – Frenkie de Jong
  • 25-latek po meczu zapowiedział, że Holandię stać na triumf podczas mundialu w Katarze

Frenkie de Jong zapowiedział walkę o mistrzostwo świata

Holandia typowana była jako wyraźny faworyt meczu z Senegalem. Oranje istotnie wygrali 2:0 po golach Gakpo i Klaassena, ale to rywale byli groźniejsi i wykreowali więcej akcji bramkowych. Podopieczni Louisa van Gaala popisali się w poniedziałek znakomitą skutecznością. Oddali dwa celne strzały, które wylądowały w siatce bramki Edouarda Mendy’ego. 

Zadowolony  wyniku meczu był jeden z jego bohaterów – Frenkie de Jong. To właśnie po jego zagraniu gola strzelił Cody Gakpo. Pomocnik FC Barcelony odważnie zapowiedział, że jego drużynę stać na zdobycie mistrzostwa świata. 

– Możemy wygrać te Mistrzostwa Świata. Jesteśmy jednym z najlepszych zespołów. Ogólnie nie zagraliśmy dzisiaj zbyt dobrego meczu, ale w defensywie nie pozwoliliśmy rywalowi na wykreowanie zbyt wielu okazji bramkowych – stwierdził 25-latek. 

Holendrzy w grupie na Mistrzostwach Świata zmierzą się jeszcze z Katarem i Ekwadorem. Zwycięstwo nad Senegalem ustawiło ich w komfortowej sytuacji przed pozostałymi dwoma spotkaniami.

Komentarze