Griezmann: jeszcze nie awansowaliśmy do ćwierćfinału

Antoine Griezmann
PressFocus Na zdjęciu: Antoine Griezmann

Francja zagra z Polską w 1/8 finału mistrzostw świata. Choć przed pierwszym gwizdkiem według ekspertów czy kibiców zdecydowanym faworytem tego pojedynku są Les Blues, to atmosferę tonuje nieco Antoine Griezmann przyznając, że Francuzi muszą o ten awans powalczyć na boisku.

  • Griezmann wypowiedział się przed meczem z Polską
  • Francuski zawodnik podkreślił, że Les Blues jeszcze nie awansowali do ćwierćfinału
  • Napastnik przyznaje, że Francja musi być bardzo skoncentrowana

Griezmann wypowiedział się przed meczem z Polską

Brak awansu reprezentacji Francji do ćwierćfinału mistrzostw świata będzie sporą niespodzianką. Warto choćby przypomnieć statystykę, że Francja zdobyła więcej goli na mundialu w Katarze niż Polska oddała celnych strzałów.

– Przeciwko Tunezji było trochę zmian. Zabrakło automatyzmów w grze. Natomiast, jeśli chodzi o mecz z Polską to czy jesteśmy faworytami czy nie musimy skupić się na sobie i zachować koncentrację z dwóch pierwszych meczów mundialu – przyznał Griezmann.

– To nie jest tak, że już jesteśmy w ćwierćfinale. Mamy do rozegrania mecz, który możemy przegrać. Przeciwko Polsce musimy zagrać dobrze zarówno w defensywie, jak i ofensywie. Myślę, że najważniejsze będzie zachowanie koncentracji przez 90 minut. Ten mecz może trochę przypomnieć pojedynek ze Szwajcarią – dodał.

– Mistrzostwa świata to krótki turniej i każdy chce tutaj dać z siebie wszystko, pokazać się z jak najlepszej strony. Jest do rozegrania tylko siedem meczów i nie ma tutaj miejsca na odpuszczanie. Każdy wie, jaka jest stawka – stwierdził Griezmann.

Mecz Francja – Polska został zaplanowany na niedzielę 4 grudnia. Pierwszy gwizdek arbitra o godzinie 16:00.

Zobacz także: “Polski Mourinho”. Francuskie media piszą o Michniewiczu

Komentarze