FIFA podjęła decyzję ws. reprezentantów Urugwaju. Posypały się zawieszenia

Reprezentanci Urugwaju
Pressfocus Na zdjęciu: Reprezentanci Urugwaju

FIFA w piątek podjęła decyzję o ukaraniu czterech reprezentantów Urugwaju, którzy po zakończeniu ostatniego spotkania grupowego Mistrzostw Świata w Katarze zaatakowali arbitra, podważając jego decyzje. Organizacja postanowiła dwóch z nich ukarać aż czterema spotkaniami zawieszenia.

  • Urugwaj w ostatnim meczu fazy grupowej mundialu przegrał z Ghaną i odpadł z turnieju
  • Wiele pretensji do sędziego tego spotkania miało kilku reprezentantów La Celeste
  • FIFA postanowiła zastosować wobec nich srogie kary

Czworo reprezentantów Urugwaju zawieszonych

Wiele pretensji mieli zawodnicy reprezentacji Urugwaju do sędziego meczu grupowego z Ghaną. La Celeste przegrali wyraźnie z drużyną z Afryki 0:2 i zajęli przedostatnie miejsce w tabeli grupy H. Nie udało im się wywalczyć awansu do strefy pucharowej.

Po końcowym gwizdku arbitra Daniela Sieberta osaczyło kilku zawodników, którzy mieli do niego wiele pretensji. Ich zdaniem sędzia podjął wiele błędnych decyzji, które wypaczyły wynik spotkania. Najmocniej protestował Jose Maria Gimenez, który w pewnym momencie szarpał wręcz arbitra. Głosy niezadowolenia w połączeniu z jednoznacznymi gestami okazywali również Edinson Cavani, Diego Godin i Fernando Muslera. FIFA postanowiła ukarać całą czwórkę.

W piątek organizacja poinformowała oficjalnie o swojej decyzji względem wspomnianych piłkarzy. Gimenez i Muslera zostali ukarani zawieszeniem aż na cztery spotkania. Mniejszy wymiar kary zastosowano wobec Cavaniego i Godina. Ci będą pauzować tylko przez jeden mecz.

Sprawdź: Marsylia kupuje gwiazdę MŚ. Uzgodniono kwotę

Komentarze