Marsylia kupuje gwiazdę MŚ. Uzgodniono kwotę

Azzedine Ounahi
PressFocus Na zdjęciu: Azzedine Ounahi

Azzedine Ounahi, jedno z odkryć ubiegłorocznych Mistrzostw Świata, jest o krok o zmiany klubowych barw. Marokańczyk ma zostać zawodnikiem Olympique Marsylia. Hanif Ben Berkane ujawnił, że Les Phoceens osiągnęli już porozumienie z Angers.

  • Azzedine Ounahi zmieni klub w trwającym okienku transferowym
  • Marokańczyk odejdzie z Angers i zostanie graczem Olympique Marsylia
  • Les Phoceens zapłacą za niego dziesięć milionów euro

Rewelacja MŚ zmieni klub w Ligue 1

Azzedine Ounahi był jedną z najjaśniejszych postaci reprezentacji Maroka, która doskonale zaprezentowała się na MŚ w Katarze. Lwy Atlasu dotarł aż do półfinału, gdzie musiały uznać wyższość Francji, natomiast w meczu o trzecie miejsce uległy Chorwacji. Ounahi wystąpił we wszystkich siedmiu meczach na mundialu, a w sześciu z nich pojawił się na murawie wraz z pierwszym gwizdkiem.

Nic dziwnego, że doskonała postawa 22-latka zaowocowała zainteresowaniem wyżej notowanych klubów od jego obecnego pracodawcy, czyli Angers. Wiele mówiło się o możliwych przenosinach do Premier League i Serie A, ale najbardziej konkretni okazali się przedstawiciele Olympique Marsylia. Hanif Ben Berkane zdradził, że do finalizacji przenosin na Stade Velodrome brakuje już tylko testów medycznych i podpisu pod umową. Angers otrzyma za swojego zawodnika dziesięć milionów euro.

Komentarze