FIFA opublikowała raport dotyczący ustawiania meczów na mundialu

Argentyna - Chorwacja
PressFocus Na zdjęciu: Argentyna - Chorwacja

FIFA na swojej oficjalnej stronie internetowej opublikowała raport dotyczący ustawiania meczów na mistrzostwach świata. Podczas mundialu w Katarze pracowała specjalna grupa, która pilnowała, by wszystkie mecze przebiegły w duchu sportowej rywalizacji.

  • FIFA powołała specjalną komisję
  • Komisja sprawdzała wszystkie incydenty związane z ewentualnym ustawianiem meczów
  • Nie stwierdzono żadnych przypadków takich działań

Na mundialu nie było przypadków manipulacji wynikami meczów

Przed rozpoczęciem mistrzostw świata w Katarze pojawiły się pewne doniesienia, ze gospodarze turnieju mieli przekupić kilku zawodników Ekwadoru. Obie reprezentacje spotkały się w meczu otwierającym mundial.

Jak się okazuje, FIFA przed turniejem powołała specjalną komisję w celu monitorowania wszystkich meczów rozgrywanych podczas mistrzostw świata pod kątem incydentów związanych z manipulacją meczami i problemów związanych z uczciwością. Komisja w czwartek zakończyła pracę publikując następnie specjalny raport.

Marek Papszun o ewentualnym przejęciu reprezentacji Polski
Marek Papszun

PZPN jak co roku w okolicach świąt szuka nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Jednym z kandydatów do zastąpienia Czesława Michniewicza jest Marek Papszun, który w wywiadzie dla “Weszło” przyznał, że czuje się gotowy do tej roli. Polski Związek Piłki Nożnej szuka następcy Czesława Michniewicza Cezary Kulesza zdecydował się na zakończenie współpracy z 52-latkiem Nie wiadomo, czy

Czytaj dalej…

– Nie zidentyfikowano żadnych przypadków – napisano w oficjalnym oświadczeniu.

– W ramach swojej pracy grupa zadaniowa przeanalizowała raporty z monitoringu legalnych rynków zakładów, przeprowadziła dochodzenia w wielu jurysdykcjach i dokonała przeglądu nadzoru miejsc rozgrywania meczów pod kątem wszelkich podejrzanych zachowań. Nie wykryto żadnych zagrożeń związanych z manipulowaniem meczami w żadnym meczu rozgrywanym podczas turnieju – czytamy dalej.

FIFA zapowiada, że będzie nadal współpracować z członkami grupy zadaniowej ds. uczciwości w celu ochrony przyszłych turniejów rozgrywanych pod jej egidą.

Zobacz również: Argentyńczycy odpowiadają na francuską petycję. “Francjo, przestań płakać”

Komentarze