Argentyńczycy odpowiadają na francuską petycję. “Francjo, przestań płakać”

Lionel Messi
PressFocus Na zdjęciu: Lionel Messi

Argentyńscy kibice stworzyli internetową petycję zatytułowaną “Francjo, przestań płakać”, w odpowiedzi na francuskie protesty i namawianie do powtórzenia finału mistrzostw świata ze względu na rzekomy błąd Szymona Marciniaka.

  • Wciąż nie opadły emocje po finale mistrzostw świata
  • Francuzi wystosowali petycję o powtórzenie meczu o złoto
  • Protesty Francuzów doczekały się odpowiedzi Argentyńczyków

Argentyńczycy mają własną petycję

Francja przegrała finał mistrzostw świata z Argentyną. Les Blues nie pomógł hat-trick zdobyty przez Kyliana Mbappe. W konkursie rzutów karnych zdecydowanie lepiej wypadli Albicelestes, którzy sięgnęli po złoty medal.

Po meczu, gdy cały świat gratulował Szymonowi Marciniakowi znakomitej pracy w finale mundialu, Francuzi narzekali na sędziowanie polskiego arbitra wytykając mu błędy. Ich zdaniem jeden z goli strzelonych przez Messiego nie powinien zostać uznany. Francuscy kibice postanowili stworzyć petycję z prośbą o powtórzenie meczu finałowego, którą podpisało ponad 200 tysięcy osób.

We Francji głośno krytykowany jest też argentyński bramkarz Emiliano Martinez, który podczas świętowania mistrzostwa w Buenos Aires nosił lalkę z wizerunkiem Mbappe.

Argentyna postanowiła odpowiedź na protesty Francuzów i stworzyła własną petycję zatytułowaną “Francjo, przestań płakać”. Według szacunków zebrano już ponad 60 tysięcy podpisów.

– Odkąd wygraliśmy finał mundialu, Francuzi nie przestali płakać, narzekać i nie akceptują faktu, że Argentyna jest mistrzem świata. Ta petycja ma na celu, aby Francuzi przestali płakać i zaakceptowali fakt, że Messi jest najlepszym piłkarzem w historii – powiedział jeden z autorów pomysł Valentin Gomez.

Zobacz również: Marciniak odpowiedział na zarzuty francuskich mediów i kibiców

Komentarze