Wyjątkowy manifest Duńczyków przed mundialem w Katarze

Reprezentanci Danii
Pressfocus Na zdjęciu: Reprezentanci Danii

Niemal każda reprezentacja narodowa na okazję Mistrzostw Świata w Katarze od producentów otrzymała specjalnie na tę okazję przygotowane trykoty. Wyjątkiem nie jest Dania, która pochwaliła się w mediach wyjątkowymi koszulkami na mundial.

  • Reprezentacja Danii zaprezentowała w środę specjalne koszulki na okazję mundialu
  • Trykoty są w jednolitym kolorze, a logo producenta i herb słabo widoczne
  • To celowy zabieg, który jest manifestem przeciwko organizacji turnieju w kraju, który nie respektuje praw człowieka

Duńczycy wciąż zbulwersowani wyborem Kataru na gospodarza turnieju

Duńczycy są jedną z wielu europejskich reprezentacji, która weźmie udział w Mistrzostwach Świata w Katarze. Tamtejsza federacja wielokrotnie potępiała jednak organizację mundialu w kraju, który nie respektuje praw człowieka i ma wątpliwą reputację na arenie międzynarodowej. Dania postanowiła zamanifestować swoje stanowisko w wyjątkowy sposób. 

W środę Duńczycy pochwalili się koszulkami, jakie firma Hummel przygotowała dla niej na Mistrzostwa Świata. Uwagę zwraca fakt, że są one w jednolitym kolorze, a logo producenta i herb federacji są dość słabo widoczne. Jest to zabieg celowy. Stanowi to manifest przeciwko organizacji mundialu w Katarze.

“Dzięki nowym koszulkom reprezentacji Danii chcieliśmy przekazać podwójną wiadomość. Są one nie tylko odniesieniem do EURO 1992 oddającym hołd największemu sukcesowi piłkarskiemu w historii Danii, ale także protestem przeciwko Katarowi i jego zaniedbaniom w zakresie praw człowieka” – brzmi fragment oświadczenia Danii.

W grupie podczas mundialu reprezentacja Danii zmierzy się z Tunezją, Francją i Australią.

Przeczytaj również: Kanada w konflikcie z Nike. Nietypowa celebracja goli z jasnym przekazem [WIDEO]

Komentarze