Kanada w konflikcie z Nike. Nietypowa celebracja goli z jasnym przekazem [WIDEO]

Reprezentacja Kanady
Na zdjęciu: Reprezentacja Kanady

W trakcie ostatniego meczu reprezentacji Kanady, Jonathan David celebrując bramkę strzeloną przeciwko Katarowi zakrył na koszulce logo Nike. Zachowanie napastnika jest pokłosiem konfliktu Kanady z firmą. Nike nie przygotowało dla Czerwonych koszulek na mundial, tak jak miało to miejsce w przypadku niemal wszystkich pozostałych reprezentacji, które przedsiębiorstwo ubiera.

  • W piątek reprezentacja Kanady mierzyła się z Katarem w meczu towarzyskim
  • Gospodarze wygrali 2:0 a strzelcy bramek celebrując je zakryli ręką na koszulkach logo Nike
  • Gest ten miał wyrażać rozżalenie zawodników działaniami przedsiębiorstwa, które nie przygotowało dla Kanadyjczyków nowych koszulek na mundial

Kanadyjczycy z jasnym przekazem w stronę Nike

Kanada zakwalifikowała się na Mistrzostwa Świata po raz pierwszy od 36 lat. Mimo to Nike nie zdecydowało się przygotować dla tej reprezentacji specjalnych koszulek na mundial, tak jak zrobiono to z niemal wszystkimi krajami, które ubiera przedsiębiorstwo. Kanadyjczycy będą tym samym jedyną reprezentacją, która na turnieju zagra w starych koszulkach. 

Decyzja Nike spotkała się z ostrą reakcją ze strony piłkarzy Czerwonych. Podczas ostatniego meczu towarzyskiego Kanada mierzyła się z Katarem. Gospodarze wygrali 2:0, a Jonathan David celebrując bramkę strzeloną w 13 minucie na 2:0, zakrył ręką logo producenta znajdujące się na trykocie. Nie pozostało to niezauważone. Na taki sam gest zdobył się wcześniej zdobywca pierwszego gola – Cyle Larin.

Zdaniem dziennikarzy RMC Sport w ten sposób obaj zawodnicy chcieli zaznaczyć swoje rozżalenie działaniami Nike. Przedsiębiorstwo nie zareagowało jeszcze na ten gest. 

Na Mistrzostwach Świata w Katarze Kanada zagra w grupie F z Belgią, Chorwacją i Maroko.

Komentarze